Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Egy teknös hány évig él?

Egy teknös hány évig él?

Figyelt kérdés
Azt tudom hogy fajtól függ mert pl a galapagosi óriásteknös 200 évet él. Viszont arra gondoltam hogy veszek egy kis teknöst az állatkereskedésben láttam még a tenyeremnél is kissebbek. Viszont nem tudom hogy hogy meddig él gondolom nem 200 évig de azzal tisztában vagyok hogy a teknös a leghosszabb ideig élö állat. Ti mit gondoltok?
2015. szept. 25. 20:35
 1/3 anonim válasza:
Az fajtátol függ de szerintem az ilyen kereskedésben vett tekös 50-100évig él
2015. szept. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.
2015. szept. 25. 20:46
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Valóban fajtól függ, például az ékszerteknős és más hasonló víziteknősök átlagosan 25-30 évig, a görög teknős és a hasonló szárazföldi teknősök átlagosan ennél valamivel tovább, de kivételes esetekben akár sokkal többet is megérhetnek. Viszont ez csak az egészséges, megfelelő körülmények között tartott teknősökre igaz. Ha úgy veszel teknőst, hogy semmit sem néztél utána az igényeiknek, akkor nagy valószínűséggel pár hónapig sem fogják húzni nálad és azt is vedd figyelembe, hogy azok a kicsi teknősök már pár év alatt megnőnek a kifejlett méretükre.

2015. szept. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!