Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Ennek a kisallatnak mi a...

Ennek a kisallatnak mi a neve? Es magyarorszagon hol lehet ilyet venni? Es mit kell rola tudni? (KÉP)

Figyelt kérdés
[link]

2015. okt. 8. 11:47
 1/10 anonim válasza:

Azt hiszem ő ott egy leopárdgekkó. Kisállat kereskedésekben én szoktam látni.

Itt egy link a tartásáról, de egyéb dolgokat is megtalálsz vele kapcsolatban:

www.leopardgekko.hu/tartasa#

2015. okt. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Leopárdgekkó


De ha nem tudod,hogy milyen állat, akkor talán nem kellene rögtön tartani egyet, mert semmit sem tudsz róla. Nekem volt régen és elég bonyolult a tartása, rovarokat eszik, speciális berendezés kell és páratartalom...

2015. okt. 8. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Leopárdgekkó, és szerintem majdnem minden állatkereskedésben van ahol hüllőket lehet kapni. Viszont csatlakoznék az előttem szólóhoz, előbb tájékozódj róla mielőtt veszel egy ilyet :)
2015. okt. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen, nem en fogom tartani/venni/gondozni, hanem a baratnom, es szerintetek ha nem poenbol irtam ki hogy mit kell tola tudni? Meg ha en is vettem volna. Az elso kommentalonak koszonok mindent:)
2015. okt. 8. 12:35
 5/10 A kérdező kommentje:
Mert szerintem meg nem vettem meg, se a baratnom
2015. okt. 8. 12:35
 6/10 anonim ***** válasza:
Fogalmazni is tanulj meg.
2015. okt. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A leopárdgekkók rovarokat fogyasztanak, csótányt, tücsköt, kukacot elsősorban. Etetésnél figyelni kell a táplálék méretére, mert ha túl nagyot kap megfulladhat. Felnőtt korban átlagosan 2 naponta esznek.


Emellett speciális berendezés kell majd neki, melegítés - napközben lámpával, éjszakára talán padlófűtés is kell majd, ha a lakásban nagyon hideg van. Kell majd hőmérő, hogy folyton ellenőrizhessétek a terrárium ideális hőmérsékletét nappal és éjszaka, illetve a terrárium 2 oldalán (kell egy melegebb és egy hűvösebb oldal). UV lámpa, vitaminporok, amibenmeg kell forgatni a táplálékát illetve kis tálban ott kell neki hagyni, mert magától is eszik belőle, amikor szükséges.


Lehet többet is tartani együtt, de akkor mindenképpen legyen elegendő hely és búvóhely mindegyiküknek.

Több búvóhelyre is szükségük van, mivel éjszakai állatok, nappal többnyire alszanak. Kell egy búvóhely a melegebb oldalon, egy a terrárium hűvösebb oldalán, illetve egy párásabb kuckó, amit általában vedléskor használnak.

Erre én egy műanyag dobozt használtam, amin lyukat vágtam és nedves tőzeget tettem bele, persze mindig újra kell spriccelni vízzel.


Jól jön nekik néhánu faág is, szeretnek rajta mászkáni.

2015. okt. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hiába írogatsz privátokat drága, akkor is tanulj meg fogalmazni ;)
2015. okt. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
meg használj ékezetet !!! nem menő az ékezet nélküli írás már, és nem igaz, hogy nincs ékezeted, mert nem hisszük el hogy Hawaii-n laksz és nem magyar a billentyűzeted !!!
2015. okt. 10. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Leopárd gekkó

Sok díszállat kereskedésben van. A reptile-land.gportal.hu-n van róla leírás. TerraPlazan mindig van ;) (dec. 6-án lesz legközelebb)

2015. nov. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!