Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » A leopárd gekkónak kell...

A leopárd gekkónak kell talajfütö?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni egy gekkót és azt szeretném kérdezni kell-e nekitalajj fütö

2015. okt. 19. 19:47
 1/4 anonim ***** válasza:

1. Nem árt neki

2. Ne nagyon tartsd egyedül, társas állat.

2015. okt. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Attól függ, hány fok van a házban, hány fokos a terráriuma. Hanem tudom eléggé felfűteni a fényekkel, illetve ha éjszaka, amikor kikapcsolod a lámpáit a minimum alatt van a hőmérséklet, akkor kell neki talajfűtő.
2015. okt. 21. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Nekem van gekkóm, így utána olvastam, hogy kell tartani. A lényeg, hogy nappal 27-32 fok legyen nála a terráriumában, de estére/éjjelre elég neki a 22-24 fok. Ennek betartása érdekében vettem talajfűtő szőnyeget a terkóba, amit időkapcsolval kapcsolok be számára, ha nem vagyok otthon. A talajfűtő szőnyeget nem a bútorra, a terkó alá teszem, hanem a homok alá, a gekkó szépen kikeresi magának azt a helyet, ahol jó neki és megfelel a hőmérséklet. Odébb ás- ha úgy jó neki. A gekkó, ahogy olvastam , egyáltalán nem társaságkedvelő állat, hímeket egybe rakni nem üdvös dolog, akár meg is ölik egymást. A nőstényekkel összerakni párzás idején érdemes csak- már aki tenyészteni szeretné. Elég jól elvan magában , összeszokik az emberrel, kezes, kedves, nyugodt kis jószág, jól elvan a kéz melegében, és persze megismeri a gazdáját. Én nagyon szeretem a gekkómat, sokan azt mondják, hogy nem egy kommunikatív állat- igaz ez, de az állatszerető gazdának nem is ez a lényeg, hanem az állat jól érezze magát, jó helye legyen, és mindent megkapjon. Én nagyon hosszú évek óta tartok állatokat a lakásban, jelenleg 11 van. De mindig hosszú életet élnek, szépek , tiszták, gondozottak. A cicám 20 évet élt, 4 éve hogy meghalt.
2017. okt. 14. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
a gekkók nem társaslények!
2022. máj. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!