Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mennyit költöttetek eddig a...

Mennyit költöttetek eddig a teknősötökre? (Felszerelésekre? )

Figyelt kérdés

amikor belevágtam a teknősözésbe, fogalmam se volt,hogy mennyire költséges dologba vágtam bele.

először vettem egy ajánlott méretű akváriumot+szűrőt+aljzatot+kimászót.

aztán láttam,hogy nem érzi jól magát, kicsi a hely. újra vettem akváriumot, jobb szűrőt+ világítás . ehhez ugye akvárium állvány.

aztán az aljatot is le cseréltem egy jó minőségűre, ami szintén egy vagyon volt. kapott új lebegő kimászót hogy magasabb legyen a vízszint.

ezenfelül gyakran kap élő növényeket.

+red moor gyökér, búvóhelyek.

egy vagyont beleöltem már. végre szép jó helye van, mindenből a legjobbat kapta.

de bevallom őszintén, ha tudom, hogy ilyen költségekkel jár, bele se vágok.


tudom, hogy vannak akik egy pici akváriumban mindenféle aljzat , szűrő, melegítő és egyéb tereptárgy nélkül tartják.. de én nem vagyok állatkínzó.. ha már megvettem próbáltam a legjobbat kihozni neki


2016. jan. 11. 17:38
 1/10 A kérdező kommentje:
amúgy azt hittem egy huszasból megúszom majd teknőssel együtt
2016. jan. 11. 17:40
 2/10 Mózes Adrián ***** válasza:
Szia tavaj mikor megvettem a kettő ékszer teknős őket 160liter Ben kezdtem egy külső szűrővel akváriumot csináltatok kimászóval ez kB 60ezer volt. Aztán kicsinek éreztem és mindent megakarok tenni hogy jól érezzük magukat vettem 500l akváriumot 2nagy külső szűrőt bele substrat prot, purigent, bio riot szűrő anyagokat t5 világítás bele reptisun 10 ubvt melegítő lámpa stb és a sok egyéb tartozék sorolhatnám még olyan 250ezer Ft kB
2016. jan. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

oké, akkor megnyugodtam, hogy nem csak én vagyok ilyen őrült..

a család és a párom szerint túl sokat költöttem . de úgy voltam vele,hogy egyszer kell pl aljzatot/akváriumot/kimászót venni. akkor nem filléreskedtem..szűrő is sokáig jó.. egyedül világítás amit gyakrabban kell cserélni.

de a többi dolog remélhetőleg élete végéig kitart..

és akkor ha azt nézzük, nem olyan drága egy kimászóért 10-15 ezer, hogyha használja 20 évig mondjuk.. :D

köszi jöhetnek még bármilyen válaszok

2016. jan. 11. 19:37
 4/10 anonim ***** válasza:
Én is hasonló összegeknél járok, bár nem számoltam pontosan. Két felnőtt, jókora tekit fogadtam örökbe, mert az előző gazdájuk nem tudta gondozni őket. Azt mondta, minden cuccot ad hozzá. A minden, az egy sima akvárium volt, benne egy kővel, amire az egyik épp csak fel tudott kászálódni. Egy idő után rájöttem, hogy ez így nagyon nem jó nekik, kaptak egy sokkal nagyobbat napozószigettel, aljzattal, lámpával, szűrővel... De én sem gondoltam előre, hogy ez ilyen biznisz...
2016. jan. 12. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Amikor az emberek megveszik a tenyérnyi kis tekiket, nem gondolnak bele, hogy hosszú évtizedeket fognak együtt tölteni, és egy idő után külön bútordarabra lesz szükségük... Az állatkereskedők meg nem sietnek erre ráébreszteni őket, mert bizonyára sokan elriadnának!
2016. jan. 12. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A hüllős szakma már csak ilyen. Ők pedig az olcsóbban tartható állatok közé valók! Ráadásul az emberek fejében meg se fordult, hogy jó esetben szeretett sanyika a görög teknős a gazdáját is túléli.. Nah ezekből a példányokból lesz később a szabadon engedett állat!

Az évek alatt többszázezer forintért teljesen reális összeg egy teknősnél.

2016. jan. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat.

igazából azért is kérdeztem mert egy ismerősöm műanyag lavórban tartja meg van egy kis sziklája.

és én erről nem tudtam..aztán amikor beszélgettünk pont hívott a futár,hogy meghozta a rendelésem(tekis cuccokat rendeltem netről).

és az ismerősöm teljesen el volt hűlve,hogy kiadok ennyit felszerelésre, amikor ő max 5 ezret költött a tekire eddig, abban benne van a teknős ára is.

jó tudom, ez egy másik véglet, csak felmerült bennem,hogy nem -e túlzás amit én csinálok..

de szerencsére a közeljövőben nem kell semmire költenem, fél év múlva kell új uv lámpa. addig nyugi van a pénztárcámnak:D

2016. jan. 12. 13:47
 8/10 A kérdező kommentje:
amúgy tudom, hogy pl akinek kaméleonja van az még inkább "pénznyelő" dolog.
2016. jan. 12. 13:49
 9/10 anonim ***** válasza:
Ez a baj azzal, hogy fillérekért hozzá lehet jutni egy állathoz. Olcsón megveszik aztán próbálják szintén olcsón életben tartani...ez nem szokott össze jönni.
2016. jan. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Igaza van az előttem szólónak. Nem azt mondom, hogy legyenek drágák az állatok, de megfontolandó, hogy legalább valami papír legyen róluk, bejelentési kötelezettség, vagy nem is tudom. Persze ezt nyilván bonyolult lenne megvalósítani. De minek vesz állatot az olyan, akinek az a célja, hogy olcsón megússza a fenntartását? Az vegyen plüssállatot!

Lavórban tartott teki? Szegény!

Kedves kérdező, téged legalább jó érzéssel tölthet el az, hogy mindent megadtál neki, és látod, hogy jól érzi magát a teknősöd! Nem ezért akarunk állattartók lenni? Hogy gondoskodjunk egy kis lényről, elősegítsük azt, hogy szép élete legyen!? Ahogy írod: "mindenből a legjobbat kapta"!

2016. jan. 15. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!