Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Találtunk egy mocsári teknőst....

Találtunk egy mocsári teknőst. Mit kell tennem?

Figyelt kérdés
Valószíneg téli álmot alszik de nem tudom pontosan. Mozgatta a farkát szóval szerintem él. De nem tudom mit kell tennem? Ha a szobába viszem akkor a melegre felkel? Sok helyen azt olvastam hogy kb április elején szoktak felkelni. De ez még nagyon úgy tűnik hogy alszik. Beletettem vízbe hogy épphogy ellepje a fejét. Mit kell tennem? Majd felébred magától? Nevelőapám azt mondta tegyük közel a radiátorhoz hogy melegben legyen. Lehet ezt? Erre semmit nem találtam az interneten..:/
2016. márc. 23. 16:09
 1/10 anonim ***** válasza:
79%

Mit kellett vonla tenned inkább. Békén hagyni. Veszéyleztetett állat, aki nem hiszem ,hogy azt kérte, hogy vidd magaddal - javíts ki ,ha tévednék, és írásos, vagy szóbeli engedélyt adott, két "farokcsóválás" között.

Vidd vissza a termsézetes élőhelyére. VAgy leglaább egy illetékeshez, álaltvédőkhöz esetleg...

2016. márc. 23. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Védett állat, nem kellett volna összeszedni...

Vidd vissza oda, ahol találtad.

2016. márc. 23. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Minek hoztad el, de tényleg?
2016. márc. 23. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
59%

Melegben éhen halna-ugyanis a hidegben lecsökken az anyagcseréje,de melegben beindul,és mivel nincs mit ennie,ki lehet következtetni,mi lesz a vége.Úgyhogy vidd csak szépen vissza,ahonnan való. Arra nem gondoltatok,hogy eddig is simán túlélték a teleket emberi közbeavatkozás nélkül is??

És soha többet ne vigyetek haza vadon élő (főleg védett) állatokat,inkább tájékozódj róluk,mielőtt csinálsz valamit...

2016. márc. 23. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
attól függ hol találtátok. ha a természetes élőhelyén akkor tényleg vidd vissza, de ha a lakótelepen egy sikátorban akkor inkább ne vidd vissza.
2016. márc. 23. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"de ha a lakótelepen egy sikátorban"


Szegény ott állt harisnyában és fűzáben, "nem tudok aludni, de ennem kell" táblával a nyakában, és 2000 ft-ért árulta magát :/.


(bocs, muszáj volt)

2016. márc. 23. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Egyáltalán biztos vagy abban, hogy mocsári teknőst találtál? Egyik barátom talált gyerekkorában egy teknőst, görög teknős volt, vízbe tette, holott az nem vízi állat, mint az ékszerteknős, bele is fulladhatott volna. És húst sem eszik, csak zöldséget. Csoda, hogy túlélte a kalandot.
2016. márc. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Semmilyen vadállatot ne vigyél haza!

Általában nem véletlenül vannak ott, ahol. A bozót alján fekvő őzgida az anyját várja, a kertben motoszkáló sün kaját keres, a sikló/gyík szintén. Ha sérült, akkor orvoshoz vidd, más esetben hagyd ott, ahol találtad.

2016. márc. 23. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Vidd vissza a természetes élőhelyére és ott engedd szabadon!
2016. márc. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Sajnos nem én hoztam el onnan ahol találták! És már rég kiderült hogy nem is élt a szerencsétlen állat.
2016. aug. 28. 09:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!