Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Pár hónapos szegélyes teknősne...

Pár hónapos szegélyes teknősnek kicsit folyik az orra, nagyritkán egy-két buborék jelenik meg rajta. Mit kell tennem?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szóval ami probléma lenne, hogy egy 8 hónapos kis szegélyes teknőst vásároltam 3 napja, és egy kicsit folyik neki az orra, naponta egyszer-kétszer egy-egy buborék jelenik meg rajta. Ahogy észrevettem a folyás az folyamatos, de elég minimális, az orrán keresztül lélegzik. 25w-os lámpával van világítva, kb 28 fok van neki a napozókövén, a terrárium többi része 22 fok körüli, tőzeges talaj, alatta föld. Rendesen eszik, elég sokat, mozog is, felfedező típus, megy mindenfelé ahogy leteszem vagy kiveszem a terráriumból. Amit olvastam az alapján, és optimistán hozzáállva körülmények változtatásával megoldható probléma lehet: - eddig elég száraz környezete volt, por mehetett az orrába, ami zavarhatta, remélem megoldódik mert ma permeteztem meg először kicsit vízzel

-még fél az új környezetében - az idő megoldja

-túl sok nedves kaját kapott, az "orrán jön vissza" úgymond - neten írták, nem tudom mennyire igaz

-eddig, mióta nálam van ma kapott először fürdőt (illetve inni), rengeteget ivott közben


Ami viszont már állatorvosi téma lehet, az a betegség. Elviszem én szívesen, a legjobbat akarom neki, csak félek, hogy nagyon drága lesz, illetve ha mégis valami van akkor a kezelése lesz húzós. Beszéltem a tenyésztővel, csak teknősökkel foglalkozik sok éve, ő azt mondja, hogy nincs semmi baja neki, felesleges orvoshoz vinni, habár utoljára akkor látta mikor elvittem.

Én úgy gondolom egyelőre, hogy mielőtt állatorvoshoz vinném még kijavítom a csorbákat a terráriummal, környezettel, etetéssel kapcsolatban, és ha utána is váladékozik akkor viszem csak el.


Tudtok segíteni? Mit kéne tennem szerintetek? Érdemes aggódni, vagy majd kinövi, esetleg csak a fent említett környezeti hibák az orrfolyás forrása?


Előre is köszönöm! (egy új, de aggódó teknős gazdi)



2016. máj. 17. 15:46
 1/2 Ugribugrikukac ***** válasza:

Szia!

Nekem görög teknősöm van és tél elején velem is ez volt.Én erősebb lámpát vettem neki adtam vitamint is és kb 2 hét és nem volt semmi baja.De ha így sem javul vidd el állatorvoshoz.Az én tekim is annyi idős mint a tied most is itt mászkál mellettem.Jobbulást:)

2016. máj. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az enyém 4 éves ,de.minden nap iszik. Legyen benn neki itatós tál szerintem. Akkora hogy belemásszon,mert a kloákájan keresztül is szív fel vizet.

Igen,én is arra tippelek,és tennem is ha nálam volna ilyen gond,lámpacsere hogy melegebb legyen kicsit.

2019. aug. 13. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!