Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » A 9 éves leopárdgekkóm nehezen...

A 9 éves leopárdgekkóm nehezen tud enni, pedig láthatóan éhes. Mi lehet a baja?

Figyelt kérdés

Az állapot pár hónapja áll fenn. A környezetében nem volt semmilyen változás, ugyanaz a hőmérséklet, ugyanannyit megy az infralámpa és a homok alatti fűtőlap.


Régebben nagyobb sáskákkal etettem, ma már ezeket képtelen letolni. Próbálkoztam kisebb tücskökkel, lisztkukaccal (ami régen a kedvence volt, hiába nem kapott belőle sokat:), a kukachoz nincs kedve, a tücsköt is kiejti a szájából.


Láthatóan éhes és rámozdul a zsákmányra, de amint ráharap képtelen elég erősen fogni a bogarat és kiszabadul a szájából.


Mivel fogyott is, ezért eléggé aggódom miatta :( Mit tudnék tenni?


2016. jún. 8. 21:32
 1/4 anonim válasza:
Nekem is hasonló problémám volt-van. Mivel előjött most megint. Régen azzal oldottam meg, hogy egyszerűen csipeszről etettem meg vele és szétnyomom a tücsök fejét akkor már könnyen megeszi, mert nem szabadul ki a szájából. Kicsit így megerősödött utána minden a régi volt.
2016. jún. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem eszik csipeszről, elfordítja a fejét :(
2016. jún. 9. 19:02
 3/4 A kérdező kommentje:

Na hátha segít valakin: utánaolvastam angol és német fórumokon, és többen azt tanácsolták emeljem a fűtőmatrac hőmérsékletét/működési idejét, mert elvileg ha meleg a pocija az segíti az emésztést és ösztönzi a vadászatra.


Tegnap fel is tekertem és kiástam úgy, hogy csak kevés homok legyen felette. Egész nap rajta fetrengett, és úgy látom evett is, mert nagyobb a pocakja :)

2016. jún. 10. 22:21
 4/4 anonim ***** válasza:
Hány fokon volt tartva? Milyen vitamint adsz neki?
2016. jún. 29. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!