Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Hogyan tudok sárgafülű ékszert...

Hogyan tudok sárgafülű ékszerteknősöket szállítani nyáron, ilyen melegben?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy el kell utaznom egy hétre, és senkire nem tudom őket bízni. 2 évesek. Magammal tudom vinni őket, mert olyan helyre megyek. De a kérdés hogy hogyan.

Budapestről utazok vidékre. Ez igy nem is lenne vészes,de! Közben be kell mennem suli. Tanfolyamra járok (állatorvosi asszisztens, szoval nem gond ha beviszem a tekiket :D)

Így úgy nézne ki a dolog, hogy: reggel fél óra tömegközlekedés, 4 óra egy teremben (fülledt idő), majd fél óra tömegközlekedés, majd két és fél óra buszozás, nagy valószínűséggel jó hideg légkondis buszon. Én ettől félek nagyon, hogy a meleg utàn bumm hirtelen hideg.

Mit ajànlotok? Én arra gondoltam hogy egy kerek műanyag edénybe teszek kis vizet, hogy ne szàradjanak ki egész nap. És abban viszem őket.


2016. jún. 27. 07:17
 1/10 anonim ***** válasza:
52%
Hát igen.Az az egyetlen megoldás.Viszont az edényt tedd be egy táskába és úgy vidd.És valahogy rögzítsd le hogy ne csúszkáljon.Talán így lehet megoldani a tömegközlekedést.Nincs jobb ötletem.
2016. jún. 27. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Hűtőtáska
2016. jún. 27. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

A hűtőtàskàban nem fàznak meg??

És a hideg-meleg vàltakozás?

2016. jún. 27. 09:22
 4/10 anonim ***** válasza:
De igen megfáznak.(Első vagyok)🐢
2016. jún. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

ne vidd magaddal őket.

1 hétre felesleges. ennyi idősen úgyis kb heti 2-3x kapnak már enni . azt meg meg lehet oldani,hogy amikor elmész adsz nekik egy kicsit nagyobb adagot a szokásosnál. és amikor hazaérsz szintén kicsit többet adsz. így kb 1-2 étkezés marad ki. nem a világ vége egy hüllőnél.

+ tegyél be élő halakat és sok-sok vízinövényt mielőtt elmész. de ha tudsz csigákat is rakhatsz be . és így hét közben is tudnak vadászgatni és növényt enni. szóval még az étkezés sem maradna így ki.

sokkal nagyobb kockázattal jár az,hogy egész nap hurcolászod őket egy kis dobozban,folyamatosan változik a hőmérséklet..mint hogyha simán otthon hagynád őket.

de az is jó,hogyha mondjuk elmész hétfőn és vasárnap érsz haza,hogy megkérsz valakit,hogy szerdán-csütörtökön adjon be nekik pár halat.

de mondom,ha raksz be növényt meg csigákat akkor az is teljesen jó.

ne vidd. nagy eséllyel megfáznának és nagyon stresszes lenne nekik.

2016. jún. 27. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Öhm... 2 évesen még kicsik, inkàbb heti 4-5-ször kapnak enni. És fagyasztott halat esznek nem élőt. Valamint ràvannak szoktatva hogy kézből esznek. Pl ezért se tudom másra bízni őket.
2016. jún. 27. 15:57
 7/10 anonim ***** válasza:
63%

Bírom,h lepontozzátok a hűtőtáska ötletemet de a hűtőtáska szigetelt! Ugyan úgy tartja a meleget mint a hideget! Magyarul ha nem behűtött sört tartasz benne hanem mondjuk langyos vizes palackot akkor azt a hőmérsékletet tartja!

Pizza futárok is azzal szállítják a pizzát és meleg mikor megkapod! Tá-dám!!!


Egy bizonyos intelligencia szint nem engedném a pontozást

2016. jún. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

Üdv!

Szerintem azért van annyi eszük, hogyha éhesek, ne csak kézből egyenek.

Úgy nem lehet, hogy elviszed őket Pestre, és otthagyod a lakásban? Szerintem ez sokkal praktikusabb lenne, mintha suliba is bevinnéd.


De azért a növényes-halas a legjobb. Ha félsz, hogy úgy nem esznek, próbáld ki!

Semmi esetre se furikázd őket nap-mint nap, mert nagyon megviselné őket!

2016. jún. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Utolsó, Pestről indulok vidékre, ahol eltöltök egy hetet. Csak azon a napon, mikor indulok, még be kell mennem suliba. Nem furikázom őket minden nap. Szerintem te rosszul értelmezted...
2016. jún. 28. 07:10
 10/10 anonim ***** válasza:
Én sem javaslom a szállítást, vegyél nekik vízinövényeket, megfelelő mennyiségben berakva hozzájuk több, mint egy hétig ki fog tartani. Meg plusz pár élő hal, akiket nem kapnak el azonnal. Alapjáraton is kell bírniuk az egy hetet (bár sose mondanám, hogy addig ne adj nekik enni), de így meg se érzik, úgy gondolom. A szállítás mindig problémás, lehet annyira bestresszeled őket, hogy utána félni fognak. Egy időben dokihoz kellett járnom a térképteknőcömmel, azóta iszonyúan fél szegénykém a kézbevételtől. Jobb kerülni az ilyen dolgokat.
2016. jún. 28. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!