Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Hova tűntek a fürge gyíkok?

Hova tűntek a fürge gyíkok?

Figyelt kérdés
Két gyík él a közeli bokorban az udvarunkon. Az egyik lány, a másik fiú. A nőstényt pár napja telepítettem a hím mellé, mivel a hím egyedül élt, és ivarérett, ráadásul párzási időszak vége volt nemrég. De amióta együtt vannak, nem látom őket sehol, bár kánikula van, és a hím mindig ki szokott menni napozni. Mi történhetett?

#párzás #fürge gyík #gyík viselkedés
2016. júl. 3. 11:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
58%
Biztos nászútra mentek.
2016. júl. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Megette egy macska.
2016. júl. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Ez is lehetséges (2. válaszoló), mivel sok macska van a környéken, de arra gondoltam, talán csak védelmezik a tojásokat a bokorban, és a hím ott rejti el a várandós nőstényt. A gyíkok szoktak ilyet?
2016. júl. 5. 16:39
 4/12 A kérdező kommentje:
Még minsig várom a válaszokat mert azóta sem tűntek fel!
2016. júl. 7. 08:10
 5/12 A kérdező kommentje:
*mindig
2016. júl. 7. 08:10
 6/12 anonim ***** válasza:
Vándorló faj, szaporodás után új élőhely után néz.
2016. júl. 7. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Ohh de kár...

Azért köszi a választ!

2016. júl. 9. 16:00
 8/12 A kérdező kommentje:
De az eredeti kérdésre mi a válasz? (1. komment)
2016. júl. 9. 16:02
 9/12 anonim ***** válasza:
22%
Általában hova tűntek, vagy a te gyíkjaid hova tűntek? A tieidet nem tudom, az enyéimet még nem számoltam meg, mert 30 ezer négyzetméteren kellene leltároznom, és nyilván több száz, talán ezer gyík is van nálam. Én naponta látok jó néhányat, de nem ismerem a szokásaikat és a búvóhelyeiket, csak látom sütkérezni őket, aztán eliszkolnak, amikor arra járok. Nem igazán szeretik a társaságot.
2016. júl. 9. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én úgy vettem észre, van egy revíre a hímnek, és ott telepednek le a nőstények is. Ha kiraksz nekik néha rendszeresen élő tücsköket, esetleg viaszoly lárvát, odaszoknak, és megszokják az ember közelségét. Egyébként kánikulában ők is hűsölnek, könnyen túl tudnak melegedni ám. Reggel figyelheted meg őket legjobban, akkor alig várják, hogy a hideg testüket a reggeli meleg napsugarak felmelegítsék. Esetleg rakhatsz néhány követ és nagyobb faágat a kertbe, hogy sok jó búvóhelyet csinálj nekik a macskák elől.
2016. júl. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!