Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Egy kaméleon mennyire szerethe...

Egy kaméleon mennyire szeretheti meg a gazdáját, új környezetét?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy ilyen jószágot, mert nagyon aranyos. Én még a bogár fóbiámról is képes volnék lemondani, hogy legyen egy kamcsim.

Mennyire tud ragaszkodni a gazdájához? Lehet simogatni, szereti?


2010. ápr. 14. 21:05
 1/3 anonim ***** válasza:

Szeretni lehet, simogatni nem. Ő egy vad állat. Nem egy háziasított embertől függő faj. Nem igényli, sőt nem is viseli el a babusgatást, csak a megfelelő élőhelyet, körülményeket, és a kaját. :)


Ezek az állatok nem erre valóak, ha neked ilyen állat kell akkor marad a kutya, vagy a macska, vagy egy csüngőhasú vietnámi törpe malac.

2010. ápr. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van törpekaméleonom, az olyan, hogy leraktam asztalra, elindult, aztán továbbment mint az asztal, majd leesett a szélén, és beesett a kezembe. Nagyon kis buta.

Csak megy, mendegél, nem érdekli semmi, azt sem tudja hol van.


Egyébként meg olyanok, hogy terráriumba egész nap mereven kapaszkodnak a faágon, nem csinálnak semmit sem.


Ha lespriccelem őket vízzel, hogy legalább igyanak, vagy ébredjenek fel, (esőt szimulálok nekik) akkor falevélnek álcázzák magukat, kilapulnak, és elkezdenek ringatózni a fán, mintha fújná őket a szél :)


Egyébként Mari néni a nevük, mert olyanok mint egy öregasszony.


Kis tücsköt szoktam nekik adni, dobozból beengedek nekik párat, és mint egy lajhár úgy indulnak vadászni, majd ha odamegy hozzájuk a tücsök, akkor kinyújtják a nyelvüket lassan, becélozzák az irányt, és egy hirtelen mozdulattal nagyon hosszúra nyújtják, és már a szájukba van a tücsök, és majdnem egyben le is nyelik egyből.


A környezetét szerintem szereti, és attól függően, hogy hol van, hasonló színűre színeződik, az poén :)


Ha kaját kap, akkor pedig már készül, nagy lassan elkezd mozogni, elindul, aztán várakozik és néz a kis hülye szemeivel.


Ha teljesen háttal áll neked, akkor is annyira hátra tudja fordítani a szemeit, mintha szembe nézne veled :)


Ez a törpekaméleon, a nagy az nem tudom miket művel, de az is hasonló lehet szerintem.

2010. ápr. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat:)


A 4. emeletre nem fogok se kutyát se macskát felráncigálni. A kaméleonról tudtam, hogy keveset rohangászik.:D


Aranyos lehet a kamid. Kár, hogy egyáltalán nem mutat ki szeretetet, de akkor is ő lesz:p Bár sajnos nem mostanában.



Köszi a válaszokat:)

2010. ápr. 15. 07:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!