Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Ékszerteknősnek mekkora...

Ékszerteknősnek mekkora akvárium kell?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni egy ékszerteknőst, 54 literes az akvárium. Az megfelelne neki egy-két évig? Mennyire nő gyorsan? Ti hogyan tartjátok a teknőst? Van amelyik megfér néhány hal mellett úgy, hogy ne bántsa őket?

2016. aug. 4. 17:39
 1/5 anonim ***** válasza:

1 évig lehet de aztán már inkább 100 l es kell az egy 3 évig utana jó aztán már sajna kerti tó kell :D



True Story

2016. aug. 4. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
34%
Tisztaban vagy vele, hogy 20 evig is siman elél? Vagy azzal, hogy 25-30 centi atmérőre is meg tud nőni? Akkor is tudsz helyet biztositani neki? Mi lesz, ha megunod? Hova teszed? Elengedni tilos. Ezeket még most gondold at.
2016. aug. 4. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

én nem kezdenék ilyen pici akváriummal. pár hónap után cserélhetnéd le.

nincs jó válasz, általánosan elmondható,hogy legalább egy 120x60cm alapterületű akvárium kell nekik. de értelemszerűen nagyobb lehet, sőt. de egy ekkora már nagyon jó, minél magasabb vízszinttel.

én azt javaslom,hogy rögtön vedd meg neki a végleges helyét. ne kövesd el az én hibámat. és is pici akváriummal kezdtem. megvettem hozzá a kis kimászót, vízszűrőt,vízmelegítőt,aljzatot. aztán elkezdett nőni brutális ütemben. vettem egy még nagyobb akváriumot. megint vehettem aljzatot, nagyobb kimászót, új vízszűrőt stb.. és ezt az akváriumot is kinőtte..akkor vettem meg neki a végleges akváriumát. amihez szintén új,nagyobb teljesítményű szűrő/fűtő kellett+ még több aljzat. csomó pénzem ráment. ha egyből a végleges akváriumot veszem, kb 50 ezret megspórolok. és sok utánajárást is.

a halak megférnek a teknősök mellett, de mindenképpen gyorsakat válassz. ha nagy helyed van és sok bújó és növény,akkor akár évekig is ellehetnek a halak a teki mellett, nem esnek áldozatul. de egy pici akváriumban ahol alig van bújó, akár aznap is elfoghatja az összes halat.

2016. aug. 5. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Erről csak annyi a véleményem, hogy 54l az nem akvárium hanem egy nagyobb tócsa...
2016. aug. 5. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az én felnőtt ékszertekimnek 120x40 cm-es alapterületű akvaterráriuma van. A napozóterasz alá is be tud úszni, tehát a terasz még tovább növeli ezt az alapterületet (rámpán tud rá kimászni). Szerintem ez így elég neki, de ennél kisebb semmiképp nem lenne jó. Elég nagy beruházás volt, hiszen ugye szűrő, lámpa, aljzatkő, stb. is kell.


Ami a halakat illeti, elvileg megeszi őket. A legtöbb fogságban született tekiben azonban már nem dolgoznak ezek az ösztönök, lusta elkapni az élő halat. De ha virgoncabb tekit fogsz ki, akkor simán megtörténhet, hogy megeszi a halat.

2016. aug. 6. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!