Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Sárgafülű ékszerteknőst...

Sárgafülű ékszerteknőst vettem világítás mindenféleképpen kell? (többi lent)

Figyelt kérdés

Van egy kis teknősöm.

Olvastam erről arról hogy UV-és lámpa kell meg minden...

Tegnap kaptam.Ma vettem neki vízmelegítőt 26 C-ra van állítva az elég vagy vegyem feljebb?

Illetve ha kiviszem napozni akkor is bekel szereznem egy UV lámpát vagy csak elég egy asztali lámpa mikor bent van?

Illetve kb mennyibe kerül egy UV lámpa?

Meg nem eszik semmit miért nem? Vagy még megvan ilyedve az új helytől?


2016. aug. 18. 11:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
27fok nekik az ideális. Szerintem ha jó napos helyen vannak akkor nem szükséges a lámpa. Nekem pl nincs lámpa, vagyis van.. de nem használOM mert ablak alatt vannak és süti őket a nap
2016. aug. 18. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

szerintem kell az uv lámpa. ha egész nyáron kint van kerti tóban,akkor télre nem kell szerintem. de ha csak pár órákat tud kivinni és nem is minden nap,akkor inkább legyen uv lámpa. annyira nem drága. kb egy évig tudod használni,ha lebontod havi szintre nem drága. megéri megvenni,mert nagyon fontos nekik.

az asztali lámpa pedig nem jó semmire. melegítőlámpát vegyél az uv lámpa mellett. + nem is arra van kitalálva az asztali lámpa,hogy víz fölött legyen. és nem is melegít kb semmit,csak nagyon közelről. míg a melegítő lámpával szépen be tudod világítani a napozót, beállítani hogy hány fok legyen ott.

2016. aug. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

enni meg ne aggódj, biztosan fog,csak még új a hely.

és kínáld több féle eleséggel, ki tudja mit kapott az előző helyén. fagyasztott halat és vízicsigát adj mindenképp,szerinem enni fogja. nekem az előző helyén szárított kaját kapott,úgyhogy csak fokozatosan, de sikerült átállítani a normális neki való kajára

2016. aug. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

uv lámpa fontos és naponta etesd bármit mondott a kisállat kereskedő és az ablakon bejövő napfényben nincsenek meg azok a dolgok amik kellenek mert az ablak át szűri. az evéssel kapcsolatban a nyers hal mellett csigát (vizit) és egy kis vitamint adj neki. amúgy leírnád a körülményeit?

és vízszűrő van?

2016. aug. 18. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Nem ablakon keresztül gondoltam hanem kiviszem akár egy napra is vagy egy félre teráriummal együtt úgyhogy legyen árnyékos helye.

Mindene megvan kaja többféle halat tudok biztosítani neki mivel nekünk van egy tavunk és abban van apró kis hal neki...

Szűrőt még nem szereztem be mert arról is hallottam sok mindent...

Melegített a lámpa ami van nekem mert megmértem a hőmérsékletet átlagos hő a szobába 22 C-fok a víz olyan 28-29-30 attól függ hol mérem a kövén meg a lámpa által termelt hő 32 C-fok között volt hanem több

Illetve állandóan alszik a parton,délelőt uszkált egy kicsit de ennyi...

Ennyire megviselte volna a szállítás mert nem egy 10 percet utazott nagyon nehéz volt beszerezni... :(

Holnap kirakom a napra ha jó idő lesz :)

2016. aug. 18. 21:23
 6/12 anonim ***** válasza:
köszi de mekkora helyen él él milyen magas a víz szintje? és kárászféléket ne adj neki mert attól meghal
2016. aug. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Még tegnap jött halat nem kapott.Rendeben akkor milyen halat ajánlasz neki.

Fú passz hány centi de ha lefele úszik nincs kint a hátsó lába.

Egyenlőre egy kerek nem hatalmas de nem is kicsi terráriumba van majd szeretnék neki nagyobbat.Mert ugye az állatom is nő...

Illetve milyen fajta UV lámpát ajánlasz hány Watosat illetve azok nem melegítenek?

2016. aug. 18. 21:41
 8/12 anonim ***** válasza:
24W elég és a zoo med reptisunt ajánlom de ha keresel ebben a témában egy olyan kérdés hogy most mindegyik kell akkor ott mindent megtalálsz :)
2016. aug. 19. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
amúgy jó ha kiviszed reggelente de csakis reggelente egy kicsit sütkérezni
2016. aug. 19. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
a boltban vegyél fagyasztottat vagy guppy-t tarts azok gyorsan szaporodnak és nincs na gy igényük de a szárított hal is jó részben de egy éves koráig halon kívül csak vitamint adj
2016. aug. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!