Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Gabona sikló és patkánysikló...

Gabona sikló és patkánysikló mellett milyen kigyókat lehet kezdő terraristáknak tartani?

Figyelt kérdés
Úgy értem melyek ajánlottak kissé kezdő vagyok a kigyó témába mert eddig csak egy sisakos kaméleonom volt . Aki tart kigyókat , siklókat még pár érdekességet elmondana kiegészités gyanánt ? Segítséget előre is köszönöm .

2016. aug. 21. 17:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Királypiton, királysikló is alkalmas lehet kezdő tartásra, bár én is egy gabonasiklót ajánlanék első körben. Nem drága, nincsenek nagy igényei, könnyen beszerezhető, viszont mutatós.
2016. aug. 21. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segitséget megtudhatom ezek a fajták mekkorára nőnek ? Annit tudok hogy a patkánysikló 1,5-2m ha jól tudom
2016. aug. 21. 17:47
 3/5 anonim ***** válasza:

Gabonasikló átlagosan 90-150 centi közt mozog, max 180, patkánysikló is szintén 1m, 1,5m hosszú


A királysiklók a 70 cmtől a 2mig terjedhetnek, több alfaja van, nézz szét köztük, hogy neked melyik tetszik, ha őket akarod választani.


Királypiton is 1mtől 180 centiig nő, ő a legkissebb óriáskígyó, viszont kedvező feltételek melett élhet 30 évig is, míg a siklók átlagban 15-20 évet.

2016. aug. 21. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon nagyon köszönöm. Mèg annyit megkérdezhetek hogy kb mekkora terrárium kell nekik ?
2016. aug. 21. 18:13
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát én azt ajánlom neked, hogy miután az alábbi fajtákból kiválasztottál egyet, annak részletesen olvass utána. Növendékként mindnek elég egy kissebb 100 liter alatti hely. Felnőttként amit neten találsz infót, hogy mekkora legyen, vagy 30liternyi nsgyságot minimum adj hozzá, egy ember is elél 3 m2-n is, de nem lesz boldog. Siklók esetében terrárium sem kell, egy műanyag doboz is megfelel nekik növendékként, arra pedig amúgy is szükséged lesz, hogy tudd hova tenni a kígyód, amíg takarítod a helyét. Ha esetleg kiálasztottad, hogy melyiket szeretnéd, és utánaolvástál, és még mindig lenne kérdésed, akkor szívesen válaszolok. Kislány korom óta tartok egzotikus állatokat, 12 év tapasztalatom van már kígyók terén.
2016. aug. 21. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!