Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Kb.1 hónapja vettem a sárga...

Kb.1 hónapja vettem a sárga fülű ékszerteknősömet és nem eszik, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Még nagyon kicsi, talán 1-3 apja nem eszik. Eddig lisztkukaccal, shrimp-el meg ilyesmi kis eledelekkel. Nem vettem észre rajta semmi furcsát. Vegyek neki másik eledelt? Mi lehet a baj? Vagy nem is kéne aggódnom? :s

2016. szept. 25. 09:57
 1/3 anonim ***** válasza:

De igen, kell aggódni. Nem írtad le a tartási körülményeket, de szinte biztos, hogy gond lesz. Sajnos régen magam is hasonlóan jártam, elkövettem azt a hibát, hogy hallgattam a kereskedőre... Lehet, hogy te is ennek estél áldozatul.


Nagy vonalakban szükséges neki megfelelő uv világítás, napozólámpa, megfelelő méretű hely, megfelelő minőségű víz (külső szűrő) és némi vízi lárva sem lenne rossz neki eledelnek, aztán lassan átlehet majd térni a fagyasztott kishalra. Szárított dolgot sose adj neki. Ha bármi hiányzik (tényleg mindenre szükség van), akkor beteg lesz a teknőc és az evés hiánya az egyik tünet.


Ha leírod részletesen, hogy hogyan tartod, akkor megtudom mondani, hogy min kéne javítani.

2016. szept. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

30 literes akváriumban van, egy kép:


[link]


Azóta már sokat újítottam, raktam bele kavicsot (talajnak) műnövényt is így sokkal barátságosabb is. Nem vettem neki semmilyen szűrőt, lámpát azt mondták nem szükséges és így is meglesz. De ha te azt mondod, hogy ez a probléma akkor azonnal veszek neki vízmelegítőt, lámpát aminél tud napozni. A szűrő is kötelező? Egyszer volt szűrőm az belső volt és nem vált be. A vízi lárvát élve vegyem neki, vagy hogyan gondoltad? Nagyon köszönöm a segítséget így előre is.

2016. szept. 25. 11:39
 3/3 anonim ***** válasza:

Sajnos téged is jól átvágtak, csak hogy vásárolj. :(


Hosszú lenne mindent leírni és ami azt illeti ezt megtette már más, szóval adok egy linket:

[link]


Ezt kellene átolvasnod és áttanulmányoznod, az ember aki írta nagyon hozzáértő, anno rengeteget segített nekem is. Minden részletesen megtalálsz leírva a linken én most csak nagy vonalakban írok:


Az UV lámpa azért kell, mert hiába visz be kajaként a szervezetébe kalciumot, az UV sugárzás nélkül nem képes beépíteni a szervezetébe (nálam pont ezért nem evett anno). Ennek sok következménye lehet, végső soron belehal. A melegítőlámpa a megfelelő vedlés és komfort érzet miatt kell, enélkül szintén páncélproblémák lépnek fel idővel, illetve ez is lehet a koplalás mögött. A kavics aljzat veszélyes, mert ők opportunista ragadozók, tehát mindent vagy megesznek vagy megpróbálnak megenni a kavics viszont képes végzetes bélelzáródást okozni. Másrészt pedig rémálom takarítani ellenben az egyébként amúgy is jobb folyamai homok aljzatnál. Az akváriummal kapcsolatban két dolog: egyrészt ahogy azt majd a cikkben is látni fogod kicsi, a másik pedig, hogy ezek az üveg kimászok nem jók, mert egyrészt elveszi az úszófelületet előle, másrészt szinte teljesen elnyelni az uv sugárzást, ami majd a lámpából jön. Érdemes venni egy használt nagy akváriumot venni, jófogás és hasonló oldalakon nagyon olcsón lehet hozzájutni ezekhez vagy akár ajándékozós fb csoportokban is lehet találni ingyen. Én anno 8 ezer forintért vettem kezdőakváriumnak egy 200 literest, kicsit meg kellett ragasztani, de még ma is használható állapotban van. Szűréshez igazából külső szűrő kéne, a belső teknőcökhöz nem jó. Ezt egy ideig lehet halaszgatni, csak akkor sokkal gyakrabban kell vízcserézni.


Most a legfontosabb a világítás beszerzése lenne, ehhez konkrét példát találsz a linken, az ott ajánlott uv szett a legmegbízhatóbb és legolcsóbb termék a piacon, ami még biztonságos. Utána lenne szükség egy nagyobb akváriumra és mindenképp kellene egy fűtőszál is úgy 26 fok körülire állítva. Majd a végére hagyni a külső szűrőt, azt is érdemes használtan venni, sokkal olcsóbbak, mint újonnan.


Végezetül ajánlom figyelmedbe a facebook-os "Teknőstartók közössége" csoportot. Sok ott a nagyon tapasztalt és nagyon segítőkész ember, ott is megtalálod a szükséges linkeket. Ha bármi kérdésed van, akkor az ott nyugodtan felteheted, nálam hozzáértőbb emberek is fognak válaszolni.


Ja és az etetéssel kapcsolatban is minden infót megtalálsz a linken. Sok sikert!

2016. szept. 25. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!