Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Szakállas agáma új környezete...

Szakállas agáma új környezete miatt lett agresszív?

Figyelt kérdés

Vettem egy szakállas agámát, a hölgy családi okok miatt adta el. Négy éves, és szuper helye volt, kijárhatott a kertbe a dolgát elvégezni, nézelődni, majd amikor kedve tartotta vissza mászhatott a helyére. A volt gazdája úgy írta le az állatot vásárlás előtt, hogy nyugodt, kézhez szoktatott kisállat. Aznap amikor elhoztam tőle, tényleg nyugodt volt az ő kezében. A saját terráriumával együtt hoztam haza, az alap környezetét nem akartam felbolygatni.

Másfél hete van nálam a kisállat, igaz, hogy nem agresszív, de sokszor tátja ki a száját, és nem mer kijönni a helyéről, ami gondolom még a félelem jele. Viszont fürdetésnél eléggé agresszív, ami a tipikus agáma fejet, a szájtátást, felpuffadást mutatja.Órákig elvan a vízben, néha öntök neki meleg vizet, amit hagy is, de közben meg fúj rám. Enni eszik rendesen, három naponta kap vitaminos kukacot, illetve naponta délelőtt gyümölcsöt. Kakilni viszont eddig csak kétszer kakilt ebben a másfél hétben. Az előző helyén a kertbe járt ki, nálam ez a harmadik emeleten nem megoldható, bár levittem egyszer a fűbe, hátha, de szegényem csak elbújni akart az avar alá. Tanácsokat kérnék, hogyan tudnám közelebb szoktatni magamhoz. Próbáltam már ugy etetni, hogy fogom, de kitekerőzik a kezemből és elbujik :(

Köszönöm az ötleteket, és a tanácsokat is szívesen fogadom!


2016. szept. 27. 15:04
 1/1 Varga Joakim válasza:
Valószínűleg az új környezet, ha továbbra is kedvesen gondoskodsz róla idővel megszeret és nem fog agresszívan viselkedni.
2016. nov. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!