Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Fiatal leopárd gekkó nem eszik?

Fiatal leopárd gekkó nem eszik?

Figyelt kérdés

Három napja vannak nálam, kb egy hónaposak. Az egyik befalt 7-8 kisebb szöcskét egyből, megette mindkettőjük adagját. A másik nem hajlandó enni. Vettem már neki lisztkukacot is, de az sem kell neki. Próbáltam csipesszel, nem nyitotta ki a száját.

Várjak még pár napot, hátha? Vagy erőszakoljam bele valahogy? A száját hogy lehetne kinyitni, hogy beletegyem a kaját?

Illetve meddig bírja ki kaja nélkül?

Vizük van, kellemes 30 fok a helyükön, több búvóhely is, nem tudom mi lehet a probléma :(


2016. okt. 18. 11:15
 1/4 ChantalC válasza:

Nekem is két gekkóm volt, egy hím és egy nőstény. Mivel még nem régóta vannak ott, lehetséges, hogy a másik azért nem eszik, mert szokatlan neki a környezet még. Az én gekkóim az első egy hétben nem ettek, illetve csak nagyon keveset, aztán utána rendesen ettek tücsköt is, lisztkukacot is. Most például agámám van, neki nem volt ilyen baja, amint hazahoztam, nem volt baja az evéssel, ő hamar hozzászokott az új helyhez. Viszont hallottam olyat is, hogy ha ketten vannak, és nem elég nagy helyen, akkor a dominánsabb állat miatt a másik nem mer enni (kezdő hüllős vagyok én is, szóval nem vennék rá azért mérget, hogy ez így is van). Én ennyit tudtam mondani, majd biztos ír valaki más is, aki járatosabb a témában. :)

A hüllők egyébként sokáig bírják evés nélkül, három naptól még nem lesz semmi baja :) A torkán lenyomni meg semmiképp se próbáld, veszélyes vállalkozás, mármint nyilván a gekkó számára.

2016. okt. 18. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia! Szokásuk a kis gekiknek, hogy még nem szokták meg az új helyüket így nem esznek egyből. Várj még úgy egy hetet, ha úgy sem akar enni, akkor ingereld a száját az ujjaddal és mikor kinyitja, hogy megharapjon, rakd be neki a tücsköt :)
2016. okt. 18. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Elvileg két kislányom van, nem tudom náluk van-e dominancia. De se a másikkal együtt, se külön nem eszik, szóval lehet tényleg csak a szokatlan hely miatt.

Csak azért aggódok, mert még pici, nem tudom így meddig bírja evés nélkül. De nem tűnik úgy, hogy rossz lenne a közérzete, mozog, ha ki akarom venni akkor még fut is :D szóval más baj nincs vele.

Ja, az normális, hogy rengeteget alszanak? :D

2016. okt. 19. 00:04
 4/4 anonim ***** válasza:
Persze, normális. Főleg nappal. Szerintem egyén függő, a hímem egész nap mászkál és más helyen szundít, a nőstény pedig csak a búvóhelyén van egész nap :)
2016. okt. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!