Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Tudnátok adni pár tanácsot?...

Tudnátok adni pár tanácsot? Új vitorlásgekkó tulajdonos vagyok! 14/L

Figyelt kérdés

Sziasztok! Pár napja megkaptam életem első kisállatát, egy vitorlásgekkót. Itt van az íróasztalom mellett az ablaknál, így sokat lát engem. Tücsköt eszik, nem bújik el, szerintem kezdi megszokni az új helyet. Vettünk keki Repashy vitaminport, az nem kell neki :( próbáljam meg kanállal adni? Az a baj, hogy ugrik, és félek, kiugrik a terráriumból és elszalad.... kézbe szoktatni mikortól lehet? Még olyan arasznyi nagyságú, talán 7-8 hónapos lehet. Vagy ne féljek hogy elugrik? Nem fog elszaladni hirtelen,egy szempillantás alatt? A terrárium ajtajának a nyitogatása nem zavarja, ahhoz hozzászoktattam már, és hozzá is értem párszor, csak ha nagyon birizgáltam, elugrott... tudtok pár általános tippet adni? Nagyon kezdő vagyok, és a családban sincs sehol állat :/


Köszi előre is! 13/L



2016. okt. 20. 17:02
 1/3 A kérdező kommentje:
14/L, csak elírtam😂😂😂
2016. okt. 20. 17:10
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A port(valószínűleg nem vitamin, hanem táp) fel kell vizezni pépesre. Ha úgy sem eszi, akkor a szája szélére kell kenni kicsit, így ösztönösen lenyalja. A tücsköt nem árt kalcium porral beszórni. A terráriumba kell egy 5.0-s UV-B izzó is, fűtőlámpa viszont tilos,a túl nagy meleget nem bírják.


A kézhez szoktatást egy hét múlva kezdheted, addigra már megszokta a helyét, tedd rá a kezedre, hagyd hogy visszaugorjon a terráriumba. Utána hagyd békén egy ideig, nem kell erőltetni, meg fogja szokni ha naponta 1-2szer csinálod.

2016. okt. 20. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi! A tücsköket porozzuk, és a tápot persze, hogy vizeztem! Nyilván nem a port adom neki😂😂😂 amúgy a kézhez szoktatás dolgot köszi!
2016. okt. 20. 17:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!