Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » A teknősök lehetnek akváriumba...

A teknősök lehetnek akváriumban vagy csak a terrárium a megfelelő hely számukra?

Figyelt kérdés
Azért gondoltam, hogy esetleg az akvárium is jó lenne, mert abban tudnak úszkálni, "nem ér le a lábuk". Természetesen lenne kimászójuk, hogy ne csak a vízben lehessenek. Hozzáértők, vagy tapasztaltak tanácsára lennék kíváncsi!
2016. dec. 10. 17:07
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem fajtától függ hogy melyiknek mennyi víz kell, van olyan amelyiknek szinte egyáltalán nem kell kimászó és van olyan amelyiknek csak kevés víz kell nagyobb kimászóval. (javítsatok ki ha tévedek)
2016. dec. 10. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Sárgafülű ékszerteknősröl és királytekiről van szó.
2016. dec. 10. 17:41
 3/10 anonim ***** válasza:

Akvárium kell sok vízzel. Ők vízben élő teknősök, nem igazán léteznének mára, ha feltétel lenne a természetben az, hogy a lábuk érjen le. Ez egy nem tudom ki által kitalált marhaság. Nekik az a jó, ha jó nagyokat tudnak úszni. Kimászó miatt szokták olyan nagyon alacsonyan tartani a vízszintet, ezért célszerű a kimászót cserélni egy tapadókorongokkal rögzíthető lebegő szigetre. Pl ilyenre:

[link]

Ebből érdemes a legnagyobbat venni a jövőre való tekintettel.


Ilyen sziget mellett az akváriumot addig kell feltölteni, amíg a kimászás kockázata fel nem merül.


Nem tudom tisztában vagy-e a többi szükségletükkel, de kell nekik háromféle világítás, külső szűrő, fűtőszál és nagy hely. Érdemes átolvasni az alábbi linket, megbízható forrásból való:


[link]

2016. dec. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a választ!
2016. dec. 10. 22:48
 5/10 anonim ***** válasza:

akváriumot lehet terráriumként használni,de terráriumot akváriumként nem igen,mert vékonyabb az üveg,nem tartja meg a sok vizet,nem arra lett kitalálva.

szóval akváriumot keress. minél nagyobbat. és sok vizet rakj nekik, ameddig engedi az akvárium töltsd fel. a kimászót meg érdemes elkeríteni,hogy ne tudjanak meglépni róla.

én a vízen lebegő kimászót ajánlom. a zoomed gyárt ilyeneket.

és tényleg minél nagyobb helyen,minél több vízzel legyenek. imádnak úszkálni,egy sekély víz nálunk kínzás kb. a kimászó meg kell,hogy kicsit tudjanak pihenni és megszárítkózni

2016. dec. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ez érdekes...én is úgy gondoltam, hogy kell nekik a sok víz, de akkor miért mondja mindenki, hogy csak annyi kell, hogy a fejük kilátszódjon a vízből?:( Egy 70 literes akvárium elég nagy lesz 2db ékszertekinek és 2db királytekinek?
2016. dec. 11. 13:59
 7/10 anonim ***** válasza:

"Ez érdekes...én is úgy gondoltam, hogy kell nekik a sok víz, de akkor miért mondja mindenki, hogy csak annyi kell, hogy a fejük kilátszódjon a vízből?:("


Mert az emberek idióta, müveletben, suta marhák. Ennél szebben nem tudom megfogalmazni. Mindent csinálnak gondolkozás nélkül. Nincs felelősségtudatuk. Gondolj bele, hogy neked milyen lenne egy olyan helyen leélni az életedet, ahol nem tudsz rendesen felegyenesedni és mindig görnyedned kell. Valami ilyemi lehet az alacsony víz nekik.


Állattartásnál két dolgot kell csak figyelembe venni és betartani:


#1, Az állat természetes élőhelyét kell lemodellezni a legtökéletesebben.

Ergo már megis bukott a kicsi vízes dolog.


#2, Az állat érdekeit kell szemelőtt tartani, nem a sajátunkat.


Ennyi az állattartás. Csak az emberek 99.9%-a mindkét pontban megbukik, mert mélységésen sötétek.



"Egy 70 literes akvárium elég nagy lesz 2db ékszertekinek és 2db királytekinek?"


NEM. Ez az a méret, amit még EGY darab bébiteknősnek sem adunk, mert annyira kicsi. Nálam 540 literben van három ~1.5 éves teknőc, de már most látom, hogy kezd kicsi lenni. 4 teknőchöz minimum 600+ liter és akkor most kezd el tervezni, hogy hova teszed őket, ha megnőnek, mert az kicsi lesz később. Arról nem is beszélve, hogy idővel könnyedén megeshet, hogy egymásnak támadnak és akkor el kell különíteni őket egymástól. Azaz a legrosszabb esetben 4 külön akvárium kell felszereléssel, ami a méretüket illetően nagyon spórólasn megállhat 1 milliónál. Felteszem ezt a kedves kereskedő nem közölte veled, amikor rádtukmált 4 kis teknőcöt. Valószínűleg az lenne a legjobb, ha elajándékoznád legalább az egyik félét (nem jó különböző fajokat együtt tartani). Facebook-on a Teknőstartók csoportjában vannak jól felszerelt és befogadóképes teknőctartók, akik be tudják fogadni, ha így döntesz.


Mindenképpen el kellene olvasnod az általam linkelt oldalt. Minden le van benne írva, az is amit most kérdeztél. Szakértő írta, aki ért hozzá. Az ő szavában kell megbízni és nem műveletlen barmokban, akik kínozzák a teknőseiket és nem kereskedőkben, akik a csillagot is lehazudják az égről meg megjátszák magukat, hogy megvedd a teknőst.


A kérdésből nem derül ki teljesen egyértelműen, szóval hadd kérdezzem meg, hogy tervezed megvenni őket vagy már megvetted?

2016. dec. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értehető választ! Még csak tervezem megvenni őket, de lehet, hohy csak 2 teknős lesz, mert nem tudtam, hogy ilyen nagy akvárium kell nekik.
2016. dec. 11. 15:08
 9/10 anonim ***** válasza:

Nagyon-nagyon jó, hogy előre érdeklődsz, ha tudnád hányan mennek bele eszetlenül. Az imént említett face-es csoportban is sokat tudnak segíteni, de elsősorban ott is a linkelt oldalt fogják ajánlani olvasásra. Tényleg minden benne van a tartásukról. Nagyon érzékeny kis állatok a hőmérsékletkülönbségre, vízösszetételre, világításra. Én anno igyekeztem utánanézni a dolgoknak, de elkövettem azt a hibát, hogy hallgattam a kereskedőre...

50 ezer Ft értékben vásároltam a kereskedőtől dolgokat, amik teljesen alkalmatlanok voltak teknőstartásra. A kereksedő még azt is eljátszotta, hogy járassam a belő szűrőt legalább két napig, amíg az nincs meg ő oda nem adja a teknőst. Klór miatt tényleg jó, ha a víz áll 1-2 napot, de annak semmi köze nem volt ahhoz a vacak belső szűrőhöz...


A rossz körülmények miatt (amelyekre azt hittem, hogy jók) az egyik teknősöm elkezdett megbetegedni. Akkor kapcsolatam, hogy valami talán mégsem olyan nagyon jó. Rátaláltam a linkelt oldalra, ott aztán kaptam segítséget a cikk írójától és az ő segítségével összeraktm egy új akváriumot. Ez már ~250 ezer Ft körül volt. Viszont a kis teknőc meggyógyult 1 hónap alatt és azóta is jól van.


Sose vedd komolyan az állatkereskedő szavát, nem csak azért, mert neki abból haszna is lesz, de a kereskedők nem értenek az állatkhoz. Tapasztalatból mondom, hogy a legalapvetőbb információkkal sincsenek tisztában a hüllők terén. Szárított vackokat ajánlanak az embernek meg tápokat normális, fagyasztott hal helyet és még sorolhatnák ezt sokáig. A legfontosabb most az lenne, hogy átolvasd az oldalt és amit nem értesz azt kérdezd meg. Tudok én is segíteni vagy ahogy már mondtam az fb-s csoportban is fognak. Sok sikert!

2016. dec. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, és igen, sajnos az állatkereskedők csak arra játszanak, hohy megvedd az állatot, és minél több drága vackot, amikre nem is lenne szükségük.
2016. dec. 11. 17:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!