Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Ékszerteknősön moha szerű...

Balika182 kérdése:

Ékszerteknősön moha szerű fehéres anyag van, mi lehet a baja?

Figyelt kérdés

Ékszerteknősön moha szerű fehéres anyag van. Olyan mintha "szőrös" lenne. Mitől lehet? Sehol nem találtam még rá választ, se hasonló képet. Ez az anyag lerakódik még a vízmelegítőre stb. is.

Fagyasztott halat és dobozos száraz kaját kap. Van vízmelegítője, UVB lámpa, szűrő, napozó helye. Eleven és eszik rendesen, naponta 2-3x. Kb. fél éves lehet. Hámlik is folyamatosan. Kép lentebb. Köszönöm a segítséget!


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]



2017. jan. 14. 21:06
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

a 33%-os hülyeségeit ne fogadd meg..

Én azt ajánlom,hogy vidd el hüllőkhöz értő állatorvoshoz.Fogalmam sincs mi lehet ez a fehér dolog rajta,de nem tűnik jónak,a biztonság kedvéért én orvoshoz vinném.

A helyét meg alaposan takarítsd ki.És utána ne takarítsd 2-3 naponta,ha van szűrő akkor semmi szükség rá!! Részleges vízcserét lehet csinálni kb 2 hetente és ennyi.Az egész aksit nem kell kitakarítani kb soha,csak ha beteg lesz és fertőtleníteni kell mindent(mint most)

A köveket meg szerintem cseréld le teljesen homokra. Sokkal természetesebb neki és veszélytelenebb.A kövek tudnak neki mechanikai sérülést okozni, nem tud benne ásni,kaparni stb..Cseréld le folyami homokra majd,ha rámhallgatsz. + A dobozos száraz kaját én teljesen elhagynám.

2017. jan. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

A #2-es vagyok.

Jól mondja a #12-es, lehet, a vizet ki kéne tisztítani. Elvégre az említett gombák spórákkal szaporodnak, az pedig teljes vízcserét igényel. :)


(Még csak hallgató vagyok, 33%-os. De a gombák 10-es anyag...)

2017. jan. 15. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Tudod mit, igazad van. :D Csak kíméld meg a kérdezőt és a többieket ettől az ótvar stílustól és az offolástól.


A gomba pedig nem a felszínen ,,gyökerezik". Azért is nő vissza. A kiszárítás tényleg jó megoldás lenne, de ezesetben a teknőssel kéne ezt megtenni, amibe viszont belehalna (1. mert ez a fajta vízben él, 2. a bensőségeit nem lehet kiszárítani...).


Én végeztem!

2017. jan. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
A piros pedig ment mindenhova az offolásért, a személyeskedésért és a spamokért. :))
2017. jan. 15. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Ne vitatkozzatok,hanem nekem adjatok tanácsokat!

Meghallgatok mindent.

3 naponta teljes tisztítás van (vízcsere,szűrő,melegítő stb.)

Mégse múlik el ez a vattaszerű anyag róla.

Amikor napozik,akkor nem látható, csak a vízben.

Minden alkalommal fogkefével megsikáljuk,de ez nem ér szinte semmit.

Tényleg valami kencefice kellhet rá.

2017. jan. 15. 20:13
 16/20 anonim ***** válasza:
0%
én mondtam hogy nem múlik el még ki nem szárad 1 napig,aztán ha ez sem válik be akkor nézd meg a tablettát
2017. jan. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Már ott baj van, hogy kóaljzat, belső szűrés, kevés hely. Ha esetleg van uv lámpája, ami létszükséglet, akkor az a máanyag vacak totál kiszűri és fele vízbe bele sem megy az uv. Sajnálom, de ez egy rosszul összerakott akvárium. Akármi is az a hátán, az elégtelen minőségű vízszűrés miatt van. Külső szűrő kéne megfelelő biológiai, kémiai és mecahanikai szűréssel, ami óránként minimum 4x megforgatja az akvárium vizét.


Olyat meg, hogy 1 napi vízmegvonás hogy képzeltek ti? Csak azután csináljátok ezt, hogy magatoktól megvontátok 1 egész napra a levegőt, oké? Komolyan mondom mióta teknősökkel foglalkozok rosszabakat halottam meg láttám már, mint egy gyilkossági nyomozó...


Kérdező, ezt olvasd át elejétől a végéig:


[link]


Meg lépj be facebook-on a Teknőstartók csoportja nevű csoportba. Ott hozzáértő emberek jóval többen vannak, mint itt. Segíteni fognak. Ez a hely pöcegödör, legalábbis ez a része a fórumnak.

2017. jan. 15. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
0%
kicsit túlaggódod a dolgot,attól még hogy viziteknős nem fog meghalni 1 napi víz megvonástól,sőt baja se lesz,szerintem a tartók nincsenek tisztában a dolgokkal,az ékszernek van körme,jól fejlett lába,szerinted miért,és ne mond hogy a tojásrakás miatt,mert a tengeri is elássa karmok nélkül
2017. jan. 15. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Te miről beszélsz ember? De most mégis? Az ember is tud úszni, szívesen lennél 1 napig vízben? Meg is halnál nagy valószínűséggel, de ha túlélnéd is életed legrosszabb napja lenne. De végülis a kínzást is túl éli az ember, akkor miért nem napi rutin 1-2 óra kínzás? Vagy a bűnözőket miért nem kínozzuk? Hisz túlélik... Attól, hogy túlél valamit az nem azt jelenti, hogy meg is kell vagy hogy meg is lehet tenni vele.


A viziteknős azért vizi, mert vízben él, az a természetes környezete. Csak és kizárólag azért jön ki onnan, hogy napozhasson, mert ha nem teszi, akkor meghal. Szóval csak és kizárólag létfenntartás miatt jön ki a vízből. Ekkor is többfele figyel, mint ahányfele tud. Azért, mert fél kint lenni, tudja mennyi veszély leselkedik rá és tisztában van azzal, hogy mennyire rosszul mozog kint, mennyire kevés esélye van ott túlélni támadás esetén. Egyszóval szárazon nincs biztonságérzete. Jogosan. Ennek pedig kitenni kínzás. Amiről te beszélsz az 100%-osan állatkínzás kategória. Bár ezen nem kell meglepődni, amikor mocsári teknősöket fogdosol be. Tudod mivel vízben élnek a csontozatuk, izületeik is a vizi életmódhoz igazodtak, ahol sokkal kissebb terhelés éri folyamatosan az izületeiket, mint kint a szárazföldön. Ezért is orbitális méretű baromság sétáltatni a teknőst. Jónéhányan csinálják, aztán pár év múlva meg tönkremennek az izületeik csak ők éppen nem tudnak majd nyafogni meg rinyálni, hogy fáj. Így segíteni sem fog rajtuk senki. Idiotizmus mesterfokon. Arról nem is beszélve, hogy arányaiban többet isznak, mint mi emberek és mi is megéreznénk egy napi vízmegvonást. Ez nekik még rosszabb.


Nagyon jó lenne, hogy ha gondolkodnál mielőtt cselekszel. Egyrészt ne fogj be védett, veszélyeztetett fajokat. Másrészt ha tudatlan vagy legyen a te dolgod, ne terjeszd a baromságot, maradj ilyenkor csendben. Még véletlen valaki hallgat rád nagyon rosszat téve ezzel egy teknősnek.



"szerintem a tartók nincsenek tisztában a dolgokkal,"


Olyan tartóval beszélsz, aki valószínűleg csak a teknősökről többet ovlasott és tanult az elmúlt években, mint te egész életedben minden másról. Ez nem sértés, csak tájékoztatás.

2017. jan. 15. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
38%
XD!!! én már csak röhögni tudok azon a hülye bunkón... tipikus "én mindent jobban tudok... van tudományos alátámasztásod???? lefosom!!! én jobban tudom, mert egy teljesen más, védett fajból szoktam egyedeket elkapni!!"... hülye
2017. jan. 17. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!