Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Van olyan teknős, ami nem nő...

Van olyan teknős, ami nem nő 15cm-nél nagyobbra, és viszonylag olcsó is?

Figyelt kérdés
Még nem tartottam semmilyen hüllőt,úgyhogy még kezdő vagyok ebben.Semmiképpen sem szeretnék 15cm-nél nagyobbat,mivel nem akarok túl nagy terráriumot venni.Vízi teknősre gondoltam,mivel úgy tudom azt könnyeb tartani.Ja,és ha lehet légyszi ne ékszerteknőst,és pézsmateknőst írjatok,mivel azok nem igazán tetszenek:( Előre is köszönöm a válaszokat!

2017. jún. 5. 13:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Na akkor mi mást akarsz?A pézsma a legjobb ilyen kis teknős téren+kezdő is vagy.Más nincs.Ott a király teknős,a Hieroglifás,a Háromélű,a Lágyhéjú,a Nelson.Mi kell ?Ezek mind nagyok.
2017. jún. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A pézsmateknősön kívül nem nagyon van olyan víziteknős, amit tarthatsz otthon és kicsi marad.

Az iszapteknősökön belül nézegess, van 1-2 rokonja a pézsmának, akit lehet itthon tartani és nem nő nagyra.

De akár fedeles pézsma is, másabb, mint a közönséges pézsma.

De a másik dolog, hogy hüllőt tartani sosem olcsó. Egy pézsma nagyságú teknősnek is kell kb 100x50x40cm akvárium,szépen berendezve, jó szűrővel,több fajta világítással. Egy ilyen szettet jól összerakni 50-100 ezer.De lehet több..Csak egy megfelelő lámpabúra kb 8-10 ezer...Szűrő 20 ezertől.. Nagyon költséges dolog a vízi teknős, meg úgy összeségében bármelyik hüllő.

És akkor még nem beszéltünk arról, hogy bizonyos izzókat pár havonta cserélni kell, az is állandaó költség.

2017. jún. 8. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Persze lehet otthon is tákolni pl akváriumállványt stb, lehet faragni a költségekből, de akkor sem lesz olcsó, ha jól akarod csinálni..
2017. jún. 8. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenki válaszát,inkább még átgondolom ezt a ,,teknős tartás" dolgot!
2017. jún. 8. 21:21
 5/5 anonim ***** válasza:
50%
Nem egy nagy hobbi.Jó drága és a teknőssel még gond is van,arról ne is beszéljek hogy semmi érdekes nincs bennük.Azoknak ajánlom a tartásukat akik teknős mániások és élnek-halnak a teknősöké.
2017. jún. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!