Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mit kell tudni királypiton...

Mit kell tudni királypiton tartásáról?

Figyelt kérdés
Nagyon régóta szeretnék már királypitont tartani, de tanulatlanul nem akarok belevágni.Próbáltam kutatni információk után, de mindenhol ugyanazt a keveset írják csak róluk és nekem az kevés.Örülnék, ha vki részletesen tudna tájékoztatni.
2010. máj. 21. 10:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A legfontosabb dolog, hogy csak megbízható helyről szerezd be a jószágot. A vadon befogott, vagy "tenyésztett" egyedekkel lehetnek problémák, amik akár az állat pusztulásához is vezethetnek, főleg úgy, hogy kezdő vagy. Ha tudsz (és akarsz is) jönni-menni az országban akkor megmondom, kinél vettük Siófokon az első pitonunkat. :) Ha megvan az állatka, akkor jöhet a terrárium kérdése. Mivel másfél méter körülire nőnek meg, ezért minima 100x50x70 méret lenne jó. Vásárolhatsz készen is, de akár egy régi szekrényből magad is megcsinálhatod, ha elég ügyes vagy. Mi ezt választottuk, mert 2 kígyónk van, ebben jól elférnek és nem került egy vagyonba. :) Mindenképpen legyen talajfűtés, és napfény-neon (vagy izzó), víz (erre is lehet kapni műkőből medencéket) valamint egy olyan hely ahová elbújhat. A mieinknek van egy szép hosszú mászófájuk is, mert igaz, hogy talaj lakónak mondják, de múltkor a kislány másfél napig heverészett az ágon. :)) Alapjában véve lassú, nyugodt állatok, a mieinket rendszeresen kivesszük kézbe, láthatóan élvezik a testmeleget, aktívan szunyókálnak a tenyeremben, vagy a csuklómra tekeredve. :)) Hetente kapnak enni, és szerencsére mindkettő jól eszik, nem hányja vissza, ne utasítja el. Emiatt is fontos a jó helyről beszerzés. Persze vannak időszakok, amikor nem éhesek, és bár jönnek-mennek a terráriumban, mégse kérik a kaját. Hol az egyik, hol a másik, de olyankor is elfogy, mert az egyik biztosan éhes lesz. :) Ha kicsit hűvösebb az idő, vagy olyan az úri kedvük, akkor előfordul, hogy 3 hétig sem esznek, de ez nem ok az ijedtségre. Ha mindenük megvan (hő, fény, víz, táplálék, környezet) akkor nagyon jól elvannak, nincs velük semmi gond. Lassan nőnek, 3 éves korukra lesznek ivarérettek, és felnőtt méretűek (kb.). Ha rendszeresen párásítasz nekik, akkor a vedléssel sincsen semmi probléma, szépen megoldják maguknak. Van aki párásítót tesz be nekik, van aki csak bespriccel pár naponta. Tapasztalatom szerint, ez utóbbi is elég. A eleségről: kicsiknek természetesen csupasz, újszülött egérke, de a nagyobbaknak sem jó ha túl izgága, mozgékony a kaja, mert megijedhet tőle, és az egér meg is haraphatja. Inkább többet de kisebb egereket adj. Etetni nem célszerű kézből, mert ugye nem lát a kígyó, leginkább hőlátása van, és ha kézből adod, akkor véletlenül téged is megharaphat. Bár igazi fogai nincsenek, csak kicsi kampók, amivel elkapja az egeret, de azért sebet így is tud csinálni. Célszerű egy hosszúnyelű csipesszel elétenni/lógatni az eleséget. Hirtelen ennyi, ha van még kérdés akkor tedd fel. :)
2010. máj. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ nagyon sokat segítettél :)
2010. máj. 22. 11:24
 3/6 anonim ***** válasza:
Nincs mit. Mondom, ha bármi kérdésed van, szólj nyugodtan, mi az állatkák érdekében nagyon körüljártuk a témát mielőtt megvettük volna az elsőt. :) Neon és fűtés: mindenképpen szaküzletben vedd meg, mert ott tudják, hogy a kígyóknak melyik fajta neon kell. Arról van szó, ami a napfényt adja nekik. Fűtésre lehet hajlítgatható fűtőszál, amit a talajba ágyazol (nem fogják kitúrni, nem földbemászó állatok), de csak a terrárium harmadát csövezd alá, mert kell nekik hűvös hely is, ha melegük lenne. Majd ők eldöntik, mikor, merre vannak. Nyáron értelemszerűen nem kell üzemeltetni. Ha nem szekrény-terráriumot csinálsz, akkor jobb lehet az alulról (kívülről) felragasztható fűtő-lap, mert annak ugye nem kell kivezetni a hálózati zsinórját így. Mivel nekünk szekrény van, üveg (eltolható) előlappal, így a csövet vettük meg, és fúrtam neki kicsi lyukat. A szellőztetés is fontos. Ha üveg terrárium van, akkor olyan fedlap kell rá, ami szellőzik, de nem tudja lepiszkálni a kígyó, mert azért erő van ám bennük, kicsi korukban is. :) Hogy hova fel nem tudnak mászni... :P Na meg a neont is a tetejére teszed, tehát valami fém háló féle, vagy nem is tudom, azt hiszem olyat is lehet venni az állatkereskedésekben. Ha szekrény, akkor ez nem gond, én kifúrtam a 2 oldalát, majd számítógépházra való szellőzőrácsot csavaroztam rá. :P
2010. máj. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Még valami, a tenyésztő neve, akitől mi vásároltunk: Kósa Gábor. Honlap: www.hullozoo.hu Itt minden elérhetőséget megtalálsz.
2010. máj. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Angolul rengeteg info van róluk! És külföldön népszerűbb is, sokkal többet tudnak a tartásukról és az elhelyezésükről.
2013. ápr. 8. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

A kedves válaszadótól szeretnék kérdezni néhány dolgot, amik nekem felmerültek (de ha a kérdés esetleg már meg van válaszolva akkor elnézést. 😅)

Faszekrényben tartjátok őket? Nem korhad szét a szekrény a párától? Egyáltalán hogy marad benne a hő illetve a nedvesség? Bocsánat, ha amatőr dolog, de még nem volt kígyóm. A másik probléma pedig a tenyésztő; az imént rákerestem, de az általad megadott weboldal már sajnos megszűnt. Ez a tenyésztő elérhető még valahogyan? Előre is köszönöm!

2019. jan. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!