Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Vegyek vízforgatót és vízmeleg...

Vegyek vízforgatót és vízmelegítőt? Vagy most még nem kell? Jól tartom a teknőseimet?

Figyelt kérdés
Van egy 83L-es terráriumom. Abban 2db. Kb. 15-16 centiméteres sárgafülű ékszerteknős. A terrárium alján homok van, ezen kívül egy nemtúlnagy műfű és egy nagy szürke napozó. Ezenkívül van egy UV lámpánk de azt még nem raktuk be. A tekik fagyasztott eledelt kapnak heti egyszer. + heti egyszer „megfuttattatom" őket a folyosón.

2017. aug. 14. 11:57
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekem kettő teknősnek ez rettentő kicsi helynek tűnik, még egynek is lehet kicsi.
2017. aug. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ez egy 83L es duplafalú terrárium. És a teknősök sem nagyok. Amikor nekünk ajándékozták őket egy kb. 40.L-es terráriumban voltak 2-en.
2017. aug. 14. 12:20
 3/10 A kérdező kommentje:
A teknősök amúgy 12 évesek és 6- éve vannak nálunk
2017. aug. 14. 12:21
 4/10 A kérdező kommentje:
Szóval 6-évet egy 40L-es ben töltöttek
2017. aug. 14. 12:22
 5/10 A kérdező kommentje:
Várom a további válaszokat!
2017. aug. 14. 14:04
 6/10 anonim ***** válasza:

Akkor is kicsi.

Plusz igen, kéne szűrő, melegítő, sima és UV lámpa. És a hal a megfelelő táplálék

2017. aug. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Hát abszolút nem tartod őket jól.

3-400 literes akvaterrárium kellene nekik, megfelelő méretű napozóval, fedett úszótérrel, megfelelő szűréssel, melegítő és UV-B lámpával.

Etetni pedig fagyasztott hallal kellene, nem csak egyszer egy héten.


"+ heti egyszer „megfuttattatom" őket a folyosón."

Nagyon nem értem miért.... Lényegtelen, inkább NE "futtasd".

Az, hogy előtted a gazdája hogy tartotta, egy múltbeli esemény, most TE vagy a jóllétükért a felelős, ne hivatkozz a 6 évvel ez előtti eseményekre.

2017. aug. 14. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

1) Minimum 400 liter kellene nekik, de persze minél több, annál jobb. Igen, ez talán soknak hangzik, de gondolj bele, hogy ez az egész életterük a hátralévő 10-15 évben.


2) Több ékszerteknőst tartani egy akváriumban kockázatos, a társaságot pedig abszolút nem igénylik, általában a másik csak púp a hátukon.


3) A fagyasztott eledel alatt nem tudom, mit értesz. Ha édesvízi halat, akkor az oké. Viszont nem említetted a növényi élelmet, ugye azt is kapnak? Ilyen nagy két teknős MINDENFÉLEKÉPPEN igényli a növényt is!


Amúgy nem kell megijedni a negatív válaszoktól. Változtass minél hamarabb, sosem késő (hát igen, költséges, de mégiscsak az életükről van szó). Ha kertes házban élsz, akkor egész olcsón csinálhatsz nekik tavat (tavasztól-őszig), semmit sem élveznek jobban, mint a természetes körülményeket.


Ezt pedig tanulmányozd: [link]

2017. aug. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Egyáltalán mennyibe kerül kb egy 400literes terrárium? Egyébként teknősöknek ajánlott vízinövényt szoktunk venni és a fagyasztott étel alatt tubifex és fagyasztott halra gondoltam. És úgy döntöttem hogy heti 2x majd megetetem őket és minél előbb beszerzem a nagyobb terráriumot. Ja és nincs kertesházunk
2017. aug. 19. 15:43
 10/10 anonim ***** válasza:

Akkor az étrendjükkel minden rendben. :)


A 400-500 literes terrárium kb 50ezerbe kerül újonnan.

[link]

2017. aug. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!