Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Hüllő, kígyó - helyhiány?

Hüllő, kígyó - helyhiány?

Figyelt kérdés
Előre leszögezném, hogy nem értek a hüllőkhöz, sosem tartottam és nem is tervezem. Viszont érdekelne, hogy a terráriumok amiben a hüllőket tartják házi állatnak az nem túl kicsi? Vegyük például ezt a videót: [link] (Ha nem működne a link rendesen akkor 8:35). Itt a 6 méteres óriáskígyó egy kis fiókban van. Az emberünk egy kigyó tenyésztő/szaporító így gondolom érti a dolgát. Nincs az ilyenkre előírás? A kígyóknak elég ekkora mozgástér?

2017. szept. 10. 19:17
 1/8 anonim ***** válasza:
34%

Az a fiók sokminden csak nem kicsi. Valamint az állat is inkább a 4m mint 6m!

Mivel nem értesz hozzá ezért felesleges bele menni miben más ez mint az emlős tartás. A kígyók akkor mozognak ha muszáj. Értsd: eszik, iszik, melegszik! Ennyi.

2017. szept. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

A címben 20 láb szerepel ami 6.09 méter.

Szóval a vadonban is két étkezés között keres egy búvóhelyet és szinte meg sem mozdul a kígyó?

2017. szept. 10. 20:01
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Felelőlem írhatnak akármit a címben, ez a kockás lány nincs meg 6m.

Felesleges a vadonhoz hasonlítani. Az ember a videón egy tenyésztő, a minimális körülményeket adja meg a kígyóbak.

Egyébként igen, a vadonban se mozog többet ha 2m-en belül megtalálja ami neki kell és nem háborgatják akkor marad.

2017. szept. 10. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem néztem végig, gy nem tudom, hogy állandóra tart egy ekkora kígyót egy ilyen méretű helyen, vagy csak ideiglenes rakta oda, pl. etetésre.


Ha állandóan tartja így, akkor több mint 20 éve kígyótartóként mondom, hogy szégyen, és a fickót kellene bezárni oda pár napra.

2017. szept. 11. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Állandó jelleggel ott tartja őket, csak etetés elötti takarításra lettek kivéve. Ezen a példányon kívül van még kettő, bár azok valamivel kissebbek. (kb fél-egy méterrel) A videó elején látható 2:00 körül.
2017. szept. 11. 22:21
 6/8 anonim ***** válasza:

Most belenéztem kicsit jobban a filmbe. Láthatod, hogy az egész helyiség tele van kígyós rack-ekkel, állványokkal. Ilyenekben általában azok tartják az állatokat, akik

1. Kísérleti, kutatási céllal tartanak,

2. tenyésztenek, és a haszonra optimalizálnak, vagyis a legkisebb befektetésből, helyből, munkából a lehető legtöbb pénzt akarják kihozni,

3. megszállottak, és nem érdekli őket, hogy hogyan tartják az állataikat, csak az, hogy a lehető legtöbb fajt/példányt/ritkaságot hordják össze.


Én nem támogatom egyik típusú állattartást sem ezek közül, inkább azt, hogy tartsunk inkább kevesebb példányt, de úgy, hogy az az állatnak a lehető legjobb legyen.

Nyilván így is életben maradnak, "elvannak", ahogy mondani szokás, de hát az ember is elvan egy 2x3 méteres cellában, csak nem biztos, hogy jól is érzi magát.

Arról nem is beszélve, hogy azok az emberek, akik a 2x3 méteres cellába kerültek, többnyire rászolgáltak valamivel, míg ezek a szerencsétlen állatok nem tettek ám semmi rosszat...

2017. szept. 12. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, igazából erre voltam kíváncsi. Illetve még az is érdekelne, hogy például az állatkertben amik vannak azok már megfelelő méretű helyen vannak vagy az is kérdőre vonható? A kissebb terráriumokra gondolok nem pedig az 5-10m^2esre.
2017. szept. 12. 18:09
 8/8 anonim ***** válasza:

Hát, ezt ne tőlem kérdezd :) nem járok állatkertbe.


Ugyanakkor úgy gondolom, hogy ha egy közepes méretű kígyónál a terrárium olyan hosszú, mint az állat maga, az már oké. De legalább legyen a 75%-a. Tehát ha pl. egy felnőtt, 120-130 cm-es királypitont valaki egy 1 m hosszú, 60 (de 70 jobb) széles terráriumban tart, az elfogadható.

Illetve, fontos, hogy ha valami az állat természetének a része, azt fogságban tartva is meg kellene neki adni. Pl. ha szereti a vizet, szeret fürdeni, mint az anakondák, vagy akár a királypiton :), akkor legyen medencéje. Ha a természetben sokat mászkál faágakon, fakoronákban, akkor legyen lehetősége felfele is mászni. Pl. megint csak a királypitont tudom felhozni, a természetben az ideje jelentős részét a fakoronákban tölti, de a nagy tenyésztők ilyen lapos műanyag dobozokban tartják őket, mondván, elvannak ott is.

Ja persze, elvannak, nem pusztulnak el, élnek, de szerintem nem korrekt egy állattal (semmilyen állattal) szemben az, hogy ennyire a természete ellenére való körülmények között tartsuk őket. Főleg, hogy ezek nem háziállatok, hiába szaporodnak fogságban, akkor is csak fogságban tartott vadállatok.

2017. szept. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!