Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Kintről lehet berakni fa...

Háazminek kérdése:

Kintről lehet berakni fa ágakat a terráriumba?

Figyelt kérdés
Itt az ősz a nagy szèl letőr néha ágakat vagy korhado fa darabokat s azon gondolkodtam,hogy a helyett,hogy vennèk 3 ezerèrt fàt ki mennèk s szednèk onnan de nem tudom,hogy az jó-e.
2017. okt. 24. 16:45
 1/6 Ttibo ***** válasza:
Egy alapos mosás+fertőtlenítés után be rakhatod.
2017. okt. 24. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A vonatkozó szakirodalom kizárólagosan az eleve vízparton, ártérben található uszadékfát javasol, de kizárólagosan rendkívül alapos megtisztítás, kifőzés, fertőtlenítést követően. Így biztosítható, hogy csak olyan farész juthasson az akvárium vizébe, amelyből nem oldódhat ki a halakra veszélyes anyag. Ezután már csak arra kell ügyelni, hogy a megfelelően előkészített fa dekoráció milyen módon lesz rögzítve az akváriumban, milyen anyagokkal, módszerekkel, hogy ez se okozzon problémát.
2017. okt. 24. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ez nem aquariumban lesz hanem terráriumban gabonasiklónak.
2017. okt. 24. 17:33
 4/6 anonim ***** válasza:
Én kintről bármilyen ágat berakok. Hiszen a természetben sem mososgatják az ágakat a hüllöknek...
2017. okt. 25. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Ttibo ***** válasza:

"Hiszen a természetben sem mososgatják az ágakat a hüllöknek..."


Az úgy megvan, hogy a fogságban tartott hüllők nagy részének nem sok köze van a természetben élőkhöz? Sem immunrendszer szinten sem pedig élőhely szerint.

2017. okt. 25. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Igen, de én előzőleg be szoktam lökni a sütőbe kb. fél órára, közepes fokozaton!


Ui.:Ja és persze hagyom utána kihűlni.

2017. nov. 7. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!