Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Valahonnan megszökött vörösfül...

Valahonnan megszökött vörösfülű teknős költözött a kerti tavunkba.10m2 körüli a tó,1,2m vízmélységgel. Meg tud élni benne? Ha igen, akkor télen mit csináljunk vele?

Figyelt kérdés
2010. jún. 9. 17:58
 1/7 anonim ***** válasza:

nemértem..

most megszökött vagy költözött?

2010. jún. 9. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
megszökött vkitől és odaköltözött (sztem)xD ja és sztem meg tud élni..
2010. jún. 9. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

ha eteted akkor meg.

télen békén kell hagyni, áttelel magától.

2010. jún. 9. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

jaj de édes :D

ha van hova kimásznia napozni, és esetleg valami kis kajákat(halakat esetleg) adtok neki annak biztos örülni fog

télen elvileg áttelel

2010. jún. 10. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen, máshonnan szökött hozzánk. :) Napozót ma készítek neki. Kaját hogy adjak neki? Elég nagy a teki majdnem 30cm. Rakjak a tóba pici csalihalat, azt el tudja kapni? Pár növény van a tóban, de még nem láttam hogy ette volna. Nagyon félénk, a legapróbb mozdulatra is eltűnik a mélyben és csak pár perc múlva jön fel, viszont ha ott vagyunk a tó szélén már akkor is amikor feljön, akkor ott marad, érdeklődve nézeget. :) Nem sok iszap van a tó alján, az kell neki az átteleléshez? Vagy inkább -ha el nem megy addig- vigyem inkább télre a pincébe?
2010. jún. 10. 11:27
 6/7 anonim ***** válasza:
Halakat,bogarakat,zöldséget,gyümölcsöt eszik.Ha van otthon a kertben pl. eper,cseresznye,alma,paradicsom,ribizliszőlő,sárgarépa,akkor azt nyugodtan adhatsz neki,csak előtte mosd meg,bár nem biztos,hogy megeszi,attól függ,mivel volt etetve,de általában szeretik a tekik :D Ha a tó alján nem túl vastag rétegben van az iszap,szerintem vidd be télen a pincébe,ott el lesz pl. egy öreg kiskádban vagy valami ilyesmi,a vízbe majd télen rakj egy nagyon kevés sót,hogy ne kapjon el semmiféle gombás fertőzést,betegséget.Amúgy ha kint a tóban vannak halak,azok nem sokáig fognak élni,ha megéhezik a teknős :D
2010. jún. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
növények helyett inkább húst adj neki, azt imádják
2010. jún. 14. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!