Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mit tegyek akkor, ha átváltozi...

Mit tegyek akkor, ha átváltozik az axolotl-om?

Figyelt kérdés
Az axolotlom elkezdett átváltozni (vízben van tartva, normális körülmények között, mégis beindult a metamorfózis, egyre kisebbek a kopoltyúi, és a végtagjai meg nagyobbak), de meg szeretném tartani. Mire kell felkészülni a szárazföldi lét során? Hogyan tartsam, miben? Honnan tudom hogy már teljesen átalakult? Mivel etethetem utána?
2018. márc. 11. 18:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha a tó, amelyben az axolotl él, kiszárad, abban az esetben elveszti a kopoltyúit és átáll a tüdővel való légzésre. Átalakulását tiroxin adagolásával lehet kiváltani, de nem javasolt, mert a szárazföldön kevésbé lesz életképes.
2018. márc. 11. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Mexikói szalamandra lesz belőle és gerinctelenekkel kell etetni, mert húsevő.
2018. márc. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ja és élnie kell a kajájának.
2018. márc. 11. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
És onnan tudod, hogy átalakult,hogy eltűnnek a kopoltyúi.
2018. márc. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem át akar változni, hanem mocsoks a helye. Cserélj vizet, és visszanő a kopoltyúja
2018. márc. 12. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ige, idővel kinő neki, kb 1-2 hónap alatt, de csak akkor, ha nem tartasz nála koszt(akarom mondani: havonta 50%-ban takarítasz nála, és heti 10%-os vízcsere is van nála)
2018. márc. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Sziasztok. Én hetente részleges cseréztem tiszta az akvárium jó a víz 2 axim van. Az egyik normális a másik pedig elkezdett átalakulni szóval nem feltétlen a szar víz miatt van. Viszont nekem is kérdéses a hogyan tovább. Most sekélyebb akváriumban van elkülönítve, gyakran kimászik egy tereptárgyra, kidugja a fejét levegőért.
2018. júl. 24. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok: Nekem 3 axim van, egy sárga nőstény(Amy), Egy vadas hím(Miguel)és egy fehér(Sarah). (Nem albínó, mert akkor rózsaszín lenne.) Hetente leszívok gumicsővel egy nagyon kicsi vizet, majd 3 csepp antiklórral pótolom. Havonta pedig a víz FELÉVEL csinálom ugyanezt. Etetni fagyasztott szúnyoglárvával és fagyasztott kishallal(bedobás előtt kidobom a gerincét)szoktam őket, Akváriumméret literb: 80 liter. Szűrő: esőztetős, a neve pedig: Tetratec B20 Easy Crystal belső szűrő. Volt régebben 2 axolotlom ugyanebbe az akváriumba, két középkorú, 15 évesem volt kisgyerek koromba.


Soha nem alakulnak szárazföldivé, csak kémiai vegyszerek hatására, a laboratóriumok falain belül.


A szűrés milyen? Akváriumméret mennyi(és hány axi van benne)? Mivel eteted őket? A kaksit vagy ételmaradékot kiveszed még a rejtettebb helyekről is(pl.: búvóhelybe, szikla mögött, növény között, résekbe stb)? Mert Én ki szoktam horgászni, ahogy meglátom a "szemetet".

2018. aug. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

*3 csepp antiklórral kevert vízzel pótlom.


Bocsi, piszkos módon elírtam!

2018. aug. 7. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

*Tetratec B200


Még egy elírás, a k..urva életbe!

2018. aug. 7. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!