Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Ez milyen fajta sikló/kígyó?

Ez milyen fajta sikló/kígyó?

Figyelt kérdés

A kertben volt. Nem tudjuk eldönteni, hogy sikló e vagy valamilyen kígyó. Ha fával piszkáltuk akkor fújt.


[link]


[link]


[link]



#kityó
2018. máj. 23. 11:29
 1/7 anonim ***** válasza:
33%

Ez egy sima vízisikló (Natrix natrix).

Annyiban nem tipikus példány, hogy az a jellemző sárga félhold alakú folt a feje két oldalán, amiről egyébként nagyon könnyű felismerni, nála nem olyan hangsúlyos.

De attól még vízisikló, sok színváltozata van, én már szinte teljesen koromfekete példányt is fotóztam már.


Azért sziszegett ("fújt"), mert félt tőletek, és próbált kemény fickónak tűnni, hogy elriasszon :)


Amúgy teljesen ártalmatlan jószág, még ha megfogják, akkor is ritkán harap, inkább az a kelletlen szokása van, hogy egy rendkívül bűzös, félig megemésztett táplálékot meg mirigyváladékot tartalmazó félfolyékony anyaggal fröcsköl be, ha megfogod.


Hasznos állat, pusztítja a rágcsálókat is, nemcsak a halakt/békákat fogja meg. És védett, mint minden hazai hüllő és kétéltű.

2018. máj. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ :)
2018. máj. 23. 11:58
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Ez nem vízi sikló hanem kockás sikló. Ártalmatlan és védett.
2018. máj. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
33%
kockás sikló.
2018. máj. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
46%

Ez pedig vizisikló, még akkor is, ha érdekesebb mintája van. Ahogy az első is leírta, nézzétek a nyakán a félholdat. A kokckássikló így néz ki:

[link]

2018. máj. 31. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Na, ma is tanultam valamit! Nagyon szeretem a siklókat, de megtévesztett.Annyira én nem ismerem a változatait.
2018. máj. 31. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Olyan nincs hogy sikló, vagy kígyó.Rendszertanilag a siklók a kígyók családján belül egy ág.Egyedül a magyar nyelv különíti el őket.Egyébként ez tényleg csak egy vízisikló.
2018. nov. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!