Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Miért a kezemre vadászik? Mi...

Miért a kezemre vadászik? Mi történt vele?

Figyelt kérdés
8-9 hónapos királypitonom eddig teljes normálisan evett. Úgy nézett ki az etetés, hogy kivettem padlóra odalógattam neki az egeret csipesszel, vagy kézzel, ő meg elkapta és megette. Néha előfordult, hogy mellékapott, vagy pont én lóbáltam el előle így voltak bakik. Ilyenkor visszaraktam és ott etettem. No de, mostanában kezdődött, hogy kikerüli az egeret, és a kezem felé közelít ugyanúgy mint az egér felé. Elrántottam amint észrevettem ő meg kapott utánnam. Ki szoktam venni, ilyet akkor nem szokott. Csak etetés közben.

2018. jún. 18. 20:52
 1/6 anonim ***** válasza:
69%
Kígyókhoz nem értek, de gyanús, hogy az ivarérés miatt változott meg a viselkedése.
2018. jún. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Élő egér? Ha nem, lehet a testhőre izgul. Bár én se vagyok szaki.
2018. jún. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Fagyasztott. Eddig se volt baja vele. Ugyanúgy megvártam mindig míg kiolvad.
2018. jún. 18. 21:14
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld meg az egeret egy jól záró nejlonzacskóban pár percre forró vízbe tenni. Olyan hőmérsékletű legyen, hogy a kezedet bele tudd tenni, de kellemetlenül forrónak érezd (nem szívesen fürdenél benne).


Illetve, nem tudom, mekkora az állat, de lehet, hogy már kicsi neki az egér. Éhes marad, vagy éhesebb, mint eddig volt. Próbáld meg inkább pattogós patkánnyal etetni (ugyanúgy forró vízben olvaszd ki).

2018. jún. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget
2018. jún. 19. 09:39
 6/6 anonim válasza:
100%
Igen, mint előttem leírták, valószínűleg már nem elég neki az egér, és egyébként is a Jacobson szerve a hőt érzékeli.Persze az is meglehet hogy a kezed finomabb falatnak tűnik számára.
2018. jún. 19. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!