Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » A kaméleon ártalmas a terhes...

A kaméleon ártalmas a terhes nőkre?

Figyelt kérdés

Van egy fél éves kaméleonunk páromnak vettem januárban, de én is ugyanúgy foglalkozok vele.

Rendbe tartjuk meg minden, ahogy kell.

Viszont most kiderült hogy lesz babánk, és azt mondta a védőnő, hogy mivel Ő nem igazán tudja milyen a kaméleon, ezért inkább ne nagyon nyúljak hozzá terhesség alatt..

Szerintetek lehet tőle valami bajom?

Nyilván kezet mosok utána, mint mindig.

Magyarán az volt az indok hogy ő nem nagyon tudja mi az így ne fogdossam. Semmi ilyen infó nincs a neten ezzel kapcsolatban.


2018. jún. 27. 07:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Semmi bajod nem lesz. Ahogy a többi megfelelően tartott állattól sem lenne.
2018. jún. 27. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A hobbi célból tartott hüllők jelentős része szalmonella hordozó.

De ha rendesen kezet mosol, miután az ürülékéhez és mielőtt a szádba nyúltál, nem fogod elkapni tőle.

A nyers csirkehús jelentős része is szalmonellával fertőzött, sőt, a tojás is lehet az...

Normális higiéniai szokások mellett a kaméleontól nem fogod elkapni.


Ha NAGYON aggódsz, akkor kérd meg a férjedet, hogy a terhességed alatt ő takarítsa a kaméleont, és akkor teljesen nyugodt lehetsz.

Ismétlem, normális kézmosás mellett erre sincs szükség, csak hogy te nyugodt legyél, mert az idegeskedés nem tesz jót neked meg a babának (akihez gratulálok egyébként :))

2018. jún. 27. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ.

Nem én takarítom, hanem a párom.

Én nem aggódok, csak nem értettem a védőnő eme kijelentését,hogy van e igazság alapja vagy nincs.

Ez nem egy macska hogy nyalogat meg hullajtja a szőrét, ezért nem is értettem. Mászkál a kezemen ennyi.

2018. jún. 27. 08:05
 4/5 anonim ***** válasza:
40%
Èn a teknősökről tudom,hogy sokuk szalmonellás. De hogy a kaméleon is az-e,azt nem tudom.
2018. jún. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Minden hüllők terjeszt szalmonellát! gondolj a babádra 9 hónapot csak kibírsz állatozás nélkül..
2018. jún. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!