Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mitől dögölhetett meg a...

Mitől dögölhetett meg a középkorú szakállas agámám? Ugyanis a 3 hónaposom teljesen jól van.

Figyelt kérdés

Mind a ketten egy-egy 200x100 cm-es terkóba vannak/voltak, boldogok voltak együtt(a kicsi lehet, hogy most is boldog). Ám tegnap hazajöttem a munkából, és megláttam, hogy szegény Süsü-nek csupa vér mind a két szája széle, és halott. Érintésre nem reagált, semmi mozgás nem volt nála. Ne hurrogjatok le, hogy dilettáns vagyok meg laikus, mert világ életembe mindig is tartottam gyíkféléket(nem csak szakállas agámákat), tehát tapasztalatom jócskán van(de ilyet egynél se tapasztaltam még).


Arra lennék kíváncsi, hogy mi a fene történhetett szegény narancssárga gyíkocskámmal, ha a berendezés közül semmi nem veszélyes, nem karcol, nem éles stb.?



2018. júl. 7. 12:20
 1/9 A kérdező kommentje:
Ja és külön tartottam őket!
2018. júl. 7. 12:21
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Bakteriális fertőzés, annak ezek a tünetei.
2018. júl. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Azt kihagytam, hogy ez a rossz tartási körülményekre és stresszre vezethetők vissza, szóval mégsem túl boldogok az állatok. A másikat állatorvoshoz kell vinni, ha életben akarod tartani.
2018. júl. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Rossz tartási körülmények nincsenek jelen. Van a szakikkal többéves tapasztalatom. Volt, amelyik 20 évig is elért, mindenféle szirsz..ar bökkenő nélkül.


UVB-spotlámpa van a fejük felett, amit elsősorban télen használok, nyáron napoztatás az udvaron egy lécekből és dróthálókból készített "napozóbirodalomba". Nagyobbacska napozókövek vannak bent náluk, amiken kényelmesen elférnek. Télen fűtök is rájuk, nyáron még éjszaka is 35°C körül van a ház, fűtéssel fel is forrna az agyvizük. Tudom, hogy a gyíkok hüllők; így ami nekünk, embereknek már kellemes meleg, addig nekik az még hűvös időjárás.


Én úgy gondolom, nincs nálam semmi se sz..arul tartva, de azért--javaslatotokra--elviszem egzós állatorvoshoz a kis édest, lehet, hogy mégis gáz van(de inkább ne legyen).


Eledeleket mindig megmosom nekik, és szennyezett, baktériumos vagy vegyszeres helyről semmit nem szedek nekik.



Van még más gyíkfélém is, egy 3 hónapos hím zöld víziagáma. Az is volt nekem régebben is, így azzal is van tapasztalatom.

2018. júl. 7. 13:04
 5/9 A kérdező kommentje:

*elért=elélt


B..asszus, elgépeltem!

Bocs

2018. júl. 7. 13:05
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Rendben, de az állatorvos akkor is kell, mert a gondosság sem garancia minden fertőzés elkerülésére. A száj kisebesedése, vérzése nagyon tipikus tünete ennek végstádiumban.
2018. júl. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor miért nem kérdezed meg az egzotikus állatokhoz értő állatorvosodat, ha nem fogadod el itt az okokat? Ilyenkor amúgy is el kell vinni a másikat mert ha valami fertőzés azzal is végezhet.
2018. júl. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Már úton vagyok az orvoshoz vele. Speciálisan gyíkoknak való szállítóboxba tettem, úgy viszem el. Készülök, öltözök, cipőt veszek fel, táska a vállra és irány a szomszéd város. Akkor bye-bye!!!! Majd találkozunk!
2018. júl. 7. 13:16
 9/9 WrEnCh válasza:
Az UVB lámpa egész évben szükséges. Mindig használd!
2022. júl. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!