Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Kígyót szeretnék tartani,...

Kígyót szeretnék tartani, tudtok hozzá tanácsot adni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kígyót szeretnék tartani, de van pár dolog amit még mindig nem tudok.

Hány éves kortól lehet tartani?

Vannak olyan fajok, amikhez nem kell engedély?

Milyen berendezések létfontosságuak egy akváriumba?



2018. júl. 8. 15:28
 1/2 anonim ***** válasza:
30%

az ember hány éves kortól alkalmas a tartásukra, vagy az állat mikortól "alkalmas" a tartásra? Első esetben, amikortól késznek érzed magad rá (én 14 évesen kezdtem a hüllőzést). A kígyóknál pedig nem igazán számít a kor. Az első pár vedlést meg szokás várni, bár az előtt a tenyésztők sem igazán szokták őket piacra dobni.


Egyik nem mérges kígyóhoz sem kell tudtommal. Legalábbis itt szlovákiában, a magyarországi törvényeket nem ismerem annyira.


UVB izzó, fajtól függően melegítő izzó, itatótál, legalább két barlang, ahová el tud bújni, illetve valami talaj. A nagyobb kígyóknál én ujságpapírt használok, mert könnyebb takarítani, de mondjuk a gabonasiklóimnál forgácsot (aspen) használok, mert szeretnek benne elbújni. Aztán kövek, faágak, amik segítenek neki a vedlésnél.


Egyébként mekkora helye lesz és milyen fajnak?

2018. júl. 8. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Platypus ***** válasza:

UVB izzó pont nem kell a kígyóknak. Falakóknak még talán jót tesz egyes vélemények szerint, de még nekik sem szükséges.


Bármilyen életkorban lehet kígyót tartani, persze szigorú szülői felügyelettel. A szigorúság meg az állat érdekében kell, hiszen nem bírják a sok szekálást, kényesek a hőmérsékletre, páratartalomra, ha elszöknek nagyon könnyen belepusztulnak...stb. Ha a szüleid nyitottak, képes vagy elolvasni a szakirodalmat, összeszedni pár tízezer forintot a felszerelésre, miért ne?


A kereskedésekben tucatnyi nem engedélyköteles fajt találsz. A gabonasiklók pl. egészen egyszerűen tarthatóak. A királysiklók kicsit rámenősebbek és komolyabb fűtés kell. Ha van rá keret és türelem, akkor a királypiton is egy nagyon jó kis családi kígyó. Nekem nagy kedvenceim a házisiklók, de ők elég nehezen beszerezhetőek. Az akváriumot felejtsd el, nem tudsz rá kígyóbiztos tetőt applikálni. Rendes terrárium kell biztonságos ajtóval. Hőmérő, páramérő, termosztát beszerzése ajánlott, minden más a választott fajodtól függ.

2018. júl. 8. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!