Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » A kacsa hüllő?

A kacsa hüllő?

Figyelt kérdés
2018. aug. 1. 21:35
1 2
 1/13 anonim válasza:
72%
Nem
2018. aug. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
54%
Csak annyiban, hogy ha megLŐtték, megsütötték és most HŰL (egy kis ékezethibával).
2018. aug. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
54%

A kacsa vizi szárnyas

[link]

2018. aug. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2018. aug. 1. 22:07
 5/13 anonim ***** válasza:
71%
Igen, hüllő. Rendszertanilag minden madár hüllő.
2018. aug. 1. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Bonyolult dolog a kladisztika, engem érdekel s még így is bele tudok kavarodni.


A kacsa nekem nem hüllő, viszont dinoszaurusz (a Dinosauria kládban van) :) Bár egyesek ezzel sem értenek egyet, de én szeretem a kladisztikát. S a dinoszauruszokat. Megtiszteltetésnek veszem, hogy vannak maiak is, ha nem is olyan coolok sokszor, mint egyes régiek.


A hüllők osztálya nem foglalja magában a madarakat, nem klád.

2018. aug. 1. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Jászay András ***** válasza:
24%
A gerinceseknek öt osztálya van: Halak, kétéltűek, hüllők, madarak és emlősök. Hova jártál iskola helyett?
2018. aug. 2. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
7. Ez az osztályozás már rég elavult.
2018. aug. 2. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
0%
Hogyne! Hül is, lő is.
2018. aug. 4. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Meton ***** válasza:
Valóban 5 osztály van, de ez még akkorról maradt ránk, amikor még alig tudtunk valamit a biológiáról. Az osztályok mindig összemosódnak, vagyis néhány faj átmenetet képez. A hüllők hidegvérűek, a madarak melegvérűek, a dínók viszont mindkettő lehettek. Hogy aztán hol húzzuk meg a határt, az más kérdés. A madarak akár a hüllők alosztálya is lehet. Sőt érdekességképpen megjegyezném, a tonhal pl melegvérű, ennek ellenére mégis a halak közé sorolják. Sőt a tüdős halak a legősibb halak voltak, a kopoltyúsok csak később jelentek meg. Ez mind ellent mond annak, amit az iskolában tanítanak.
2018. aug. 6. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!