Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Sivatagi varányuszrol ki tud...

Sivatagi varányuszrol ki tud valamit mondani?

Figyelt kérdés

Tegnap kaptam egy sivatagi varányuszt.

Mit lehet róluk tudni ?

Nagyábol tisztába vagyok mekkora lesz.

A harapásár lennék kiváncsi. Ha megharap mi bajom lehet ?

Mert olyat olvastam hogy a harapás hallálos lehet

Amit tudni kell róla légyszives írjátok le köszönöm



#22414
2019. ápr. 16. 18:03
 1/10 anonim ***** válasza:
A varáNYusz az félig gyík, félig nyúl? :D
2019. ápr. 16. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Hoppp :D

Varánusz

2019. ápr. 16. 18:09
 3/10 anonim ***** válasza:
Azt hiszem a világon csak két gyíkfaj harapása mérgező. A sivatagi varánusz amúgy mi pontosan? A sztyeppi? Mert rágógliztam és nem nagyon van így.
2019. ápr. 16. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igen Sztyeppi
2019. ápr. 16. 19:34
 5/10 anonim ***** válasza:
Nagyon kedvelt állat a terraristák körében. Tartásához Cites II engedély szükséges. A fogságot, a terráriumot legtöbbször gyorsan megszokja. Folyamatos törődés esetében hamar kezessé válik, ámde szelídségről nem beszélhetünk, hiszen a varánuszok mégis csak vadállatok. Hamar megszokják az ember jelenlétét, manipulációit. Kiskorában nagyon ütemesen nő, majd 50–60 cm körül kicsit lelassul a hirtelen növekedés. A hímek sokkal nagyobbra és robusztusabbra nőnek a nőstényeknél, így terráriumi tartásuk esetében nagyobb helyre is van szüksége egy kifejlett hím varánusznak, mint egy nősténynek. Várható élettartamuk kb 15-25 év. Találkozhatunk rekord életkorú varánuszokkal is, amelyek túlhaladták a 30. életévüket is.A terrárium legalább 200 cm * 100 cm * 60 cm legyen; legjobb talaja a kavicsos homok. Tegyünk bele néhány farönköt vagy nagyobb követ, amik közé elrejtőzhet, és egy fürdőmedencét, amiben hűsölhet! Ezt gyakran kell tisztítani, mert az állat rendszeresen belepiszkít. Fontos még a megfelelő napfény (UVA, UVB) állatunk egészségéhez. Nyáron, megfelelő időjárás esetében napoztatni érdemes az állatot. Ezt megtehetjük udvarunkon, szökésbiztos kifutó segítségével. Ha nem tudjuk megoldani a friss levegőn történő napoztatást, abban az esetben szükségünk lesz (télen, hideg időben is) egy terráriumi UV fénycsőre vagy kompakt égőre, amely megfelelő UV sugárzást nyújt kedvencünk részére.(és ha megharap az kb. ugyanaz mint a kutyáknál hogy játékból teszi gyengén!És egyáltalán nem veszélyesen)
2019. ápr. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm

De a cites 2 engedély az mi lehet ?

2019. ápr. 16. 20:29
 7/10 anonim ***** válasza:
Egy papir amit adni kell az állat mellé ott ahol veszed ahoz hogy tarthasd!Ha esetleg feljelentenek az állat miatt vagy a rendőrség házkutatást tart és nem tudod nekik megmutatni az engedélyt elkobozzák és még jól meg is büntetnek!
2019. ápr. 17. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Az szép én nem kaptam hozzá semmit
2019. ápr. 17. 19:18
 9/10 anonim ***** válasza:
Ezt valahol be is kell jelenteni!Egyik ismerősöm görög teknósöket tenyészt és minden kistekit(utód) visz páncélt fotóztatni meg ezt az engedélyt megcsináltatni.És ugyanúgy be kell jelenteni ha elpusztul is és megszűntetni azt az engedélyt ami az elpusztult állatra vonatkozott!De ritkán van belőle baj!Főleg ha kedves szomszédaid vannak!
2019. ápr. 17. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a választ

Intézem a engedélyt szerintem

Van egy kedves szomszédom :D

2019. ápr. 17. 22:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!