Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mi lehet ez az ekszerteknosom...

Mi lehet ez az ekszerteknosom laban?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Ma volt nala doki levagni a kormeit de sajnos csak most vettem eszre hogy ilyen a laba hajlata, es o sem latta vagy legalabbis nem mondta. Probaltam ugy fotozni hogy lathato legyen, a laba hajlatan van egy barnas folt mintha levalt volna ott a bore.


[link]

[link]

[link]


2019. jún. 5. 19:07
 1/2 anonim ***** válasza:

" Ma volt nala doki levagni a kormeit "

Ezt remélem viccnek szántad! Ha komolyan ez történt, akkor Te elég felelőtlen, kezdő állattartó vagy, a " doki " pedig rohadtul nem ért a hüllőkhöz. Ugyanis a teknősöknek nem kell, sőt nem is szabad vágni a körmét! De csak egy kicsit is gondold már végig logikusan. Ahogy nézem a képeket, ez egy vörösfülű ékszerteknős, ami leginkább az Egyesült államok középső részétől, Illionistól a tengerpartig, illetve a Tennesseetől Texasig fordul elő leginkább a vadonban. (Sajnos ma már nálunk is elterjedt a sok felelőtlen ember miatt, akik megunták, és szabadon eresztették a közeli tavakban, folyókban. Ezért sem lehet már őket boltokban kapni, mert kiszorítja a hazai mocsári teknősöket, olyan agresszívak.) Vagyis ezek az állatok a vadonban is megélnek. Szerintet a természetben ki vágja nekik a körmüket????

A körmei pedig azért nagyobbak a kelleténél, mert hím a teknősöd. Ezt a farka vastagsága is bizonyítja. Ha ezzel egy orvos nincs tisztában (ezek az alapok), akkor ott már komoly problémák vannak....


A lábára nem tudok mit mondani, ha esetleg másik teknőssel van együtt, lehet beleharapott (igen agresszívak tudnak egymással is lenni, főleg etetésnél).


Közösségi oldalon van egy pár teknősös csoport, érdemes csatlakozni neked is, és a drága orvosnak is. Rádfér egy kis tudás ezek szerint, ott pedig hozzáértők vannak, akik szívesen segítenek.

2019. jún. 8. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Koszonom a kioktatast, de nem vagyok ilyen hulye hogy ne tudjam hogy egy him teknosom van es a termeszetben sem vagja senki a kormuket. Viszont nalam nem tudta rendesen koptatni es hatalmasra nott, bele akadt mindenbe.

Kep a vagas elottrol:

[link]


Nem, nem a csapban el csak ott kap kajat.

Elvittem a dokihoz es o is azt mondta hogy valoszinuleg bele akadt valamibe. Direkt hagyta meg amugy a karmait ennyire mert latta hogy him es azoknak hosszabb.

2019. jún. 8. 09:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!