Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit kell tennem ahhoz, hogy...

Mit kell tennem ahhoz, hogy afrikai fehérhasú törpesün tenyésztő lehessek? Milyen szakon kell tanulni és hol? Esetleg valamilyen képzés?

Figyelt kérdés

2019. szept. 28. 19:57
 1/5 anonim ***** válasza:
2%

Viccelsz?


Veszel egy tenyész csapatot, és összeereszted őket.

A piciket dokival kivizsgáltatod, meg nyomsz egy Fosbúk oldalt. Ja, és a számlaadás miatt egy KATA vállalkozói,

2019. szept. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%

Az első hülyeséget ír.

Keress fel egy hivatalos tenyésztőt és ő tőle érdeklődj mi a teendőd.

2019. szept. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
20%

Az első is így kezdte!


Vagy szerinted van OKJ-s vagy egyetemi törpesün tenyésztő doktorátus?

2019. szept. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
93%

Természetesen nincs Törpesün szak az egyetemen, de a tenyésztés jóval többről szól annál, hogy összeraksz két ellentétes nemű állatot, majd az utódokat jó pénzért eladod. Amit az első írt, az szaporítás, és csak egy hajszállal megbízhatóbb annál, mint amit az állatkereskedésből kapnál.


Először is tudnod kell, hogy az állattenyésztés nem egy munka, hanem hobbi. Annyi kiadással jár, hogy a haszon (ha van) minimális. Egy tenyésztő nem is azért csinálja, hogy ebből megéljen. Tehát elsőként azt ajánlom, hogy olyan szakon tanulj tovább, ami érdekel, és amiből a hobbid mellett fent tudod tartani magadat. Az indulás különösen nehéz anyagilag: felszerelést beszerezni, megbízható helyről kiválasztani a tenyésztése alkalmas állatokat (ez lehet akár külföld is), állatorvosi költségek, állatok eltartása, stb.


Ahhoz, hogy lelkiismeretesen tudj gondoskodni egy tenyészállományról, és megfelelően kezelni a nehézségeket (betegségek, karantén, stb.) fontos, hogy sokat tudj a fajtáról. Ezt a tudást úgy tudod összeszedni, ha sokat olvasol, tanulsz róluk és van tapasztalatod is. Ha tudod, hogy később is sünikkel szeretnél foglalkozni, érdemes sajátot beszerezni, amint van rá lehetőséged. Érettségi, különköltözés, továbbtanulás alatt nem célszerű új állatot beszerezni, de később sem leszel elkésve vele. Ha már van, annál jobb.


A tanuláshoz, ajánlásokhoz és a későbbi fejlődéshez szükséged lesz jó kapcsolatokra. Más tenyésztőkkel, állatorvosokkal, fajtamentőkkel, stb. Mielőtt belevágnál, vedd fel a kapcsolatot több emberrel, mutatkozz be nekik, kérj tanácsokat, stb. Előfordul, hogy kezdetben kételkedni fognak, de ha jól csinálod, idővel elismernek és hasznos lehet a segítségük.

2019. szept. 29. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mezőgazdasági suli, állattenyésztő szak. Igaz a törpesün nem tananyag, de tanulhatsz általánosságban az állattenyésztésről, ami fontos. Genetika, öröklődés, stb. A többit leírták előttem. Az egyes butaságot írt, rá ne hallgass.
2019. szept. 30. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!