Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen szeme van a hörcsögnek?

Milyen szeme van a hörcsögnek?

Figyelt kérdés

Mármint biológiailag

Sehol sem találtam ilyen jellegű infót...


2010. júl. 17. 07:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

olyan mint a többi emlősé, de nem látnak színeket.

[link]

2010. júl. 17. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
fekete pici kis arika
2010. júl. 17. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ez jó. Az első válaszoló bemásol egy linket, és elmondja hogy az emlősök nem látják a színeket... Na most vagy nem olvasta el, vagy nem tud angolul:D Ráadásul a kérdés nem is az volt, hogy látják-e a színeket, hanem hogy milyen a szeme színe a hörcsögnek. Szerintem piros, bár én sem találtam rá biológiai infót róla. Az első válaszolónak pedig egy kicsit hadd fordítsak:

Pár emlős akik abszolút színvakok: patkányok, hörcsögök, nyulak, kutyák.

A macskák gyengén, de látnak pár színt. Akik elég jól látják a színeket: tengerimalac, bárány, zebra, ló.


Csak azért írtam le, mert jó lenne ha már bemásolunk egy angol szöveget, akkor le is tudjuk fordítani az adott szöveget...

2010. júl. 17. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

"olyan,mint a többi emlősé,de nem látja a színeket"

Ha így írta volna az első válaszoló,akkor értenéd?:"a hörcsög szeme olyan,mint a többi emlőse,de nem látja a színeket"

Ezzel csak a hörcsögökre célzott,nem az összes emlősre!


Amúgy a hörinek fekete,gülü szemei vannak(legalább is ha ránézek,én ilyennek látom:D).

2010. júl. 17. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Bocs,nem emlőse,hanem emlősé:D
2010. júl. 17. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Még nem jöttem rá a szeme tipusára...van valami speciális neve, mint a gödörszem,...(más nem jut eszembe:D)
2010. júl. 17. 17:23
 7/12 anonim válasza:
sztem gombszeme van XD
2010. júl. 18. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Te meg tanulj meg szöveget értelmezni beképzeltkém.

Ha az "Olyan mint a többi emlősé, de nem látnak színeket." egyenlő számodra azzal, hogy "Az emlősök nem látnak színeket", akkor gratulálok.

A te válaszod is sokkal értelmesebb, hogy biológiailag a hörcsög szeme PIROS.:D pff. Nagyon tudományos biológiai megállapítás.

2010. júl. 19. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Formáját tekintve olyan mint a mienk, csak nekünk a bőrtől ami alatta és felette van, nem tűnik annyira kiugrónak. Színe lehet piros vagy fekete. Piros leginkább a fehér szőrű hörcsögökre jellemző, de közöttük is van fekete szemű.
2010. aug. 6. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Réka2001 ***** válasza:
hát öööö.... kicsi fekete karika szeme van!!!
2010. aug. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!