Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nyúltól elkaphat tengerimalac...

Nyúltól elkaphat tengerimalac fertőzést, kint tartva megfázhatott most a vihar óta? Emberre lehet fertőző betegség és ha igen milyen tünetek jellemzőek az ilyenre?

Figyelt kérdés

Nyulakkal van egy légtérben, de nem egy ketrecben, a nyulak a melegben nem ettek és hasmenésük volt, de már rendbe jöttek. A hidegfront, vihar éjszakája után vettem észre hogy szörcsögve vesz levegőt, előtte sokáig 33 fok fölött volt, most 23. A sima megfázásból meggyógyul, ill. fertőző emberre?

Ezt én írtam ki tegnap: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kisemlosok__1018563__..


2010. júl. 19. 10:08
 1/1 Toppancs ***** válasza:

Elképzelhető, hogy a tengerimalacod elkaphatott a nyulaktól valamiféle vírusos fertőzést, mivel ha egy légtérben vannak akkor lehet hogy elkaphatta tőlük. Nem valószínű hogy komolyan megbetegedett volna tőlük,de azért figyeld és ha nem javul vidd el állatorvoshoz.

Vannak betegségek amiket az emberek is elkaphatnak, ez valószínűleg nem olyan, de a biztonság kedvéért mindig moss kezet utánuk.

2010. júl. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!