Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért nem érzem a nyúl hasában?

Miért nem érzem a nyúl hasában?

Figyelt kérdés
Kezdő vagyok és a barátom adott egy hasas anyanyulat 4 napja van hátra és nem érzem a kisnyulakat mocorogni de a hasa nagy ennek mi lehet az oka?

2019. nov. 26. 17:32
 1/4 anonim válasza:
58%
Talán éppen akkor nem mozognak a kicsik. ha nagyon aggódsz és megteheted hívj állatorvost
2019. nov. 26. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
64%
nem értek hozzá főleg hogy hím vagyok de szerintem azok nem ugrálnak non-stop legfeljebb néha mocorogank egyet-egyet
2019. nov. 26. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítő szándékú kommenteket
2019. nov. 26. 18:22
 4/4 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy már elkéstem a válasszal, de a jövőben talán még hasznát veheted, vagy akár mások is :)

Tehát, a nyuszinak nem a hasát kell tapogatni, és vigyázni kell, nehogy erősen megnyomd. Ha a kisnyuszikat szeretnéd kitapintani, akkor a közvetlen a medencecsont mellett kell óvatosan a hasához nyúlni. Ha az anya télleg vemhes, akkor kis "golyókat" fogsz érezni, ugrálást, mozgást nem valószínű. Egyébként egy vemhességet úgy szokás "ellenőrizni" , hogy az anyát a fedeztetés utáni 2. Héten ismét berakják a bakhoz, és ha morog "sír" és a bakot nem engedi magához közel akkor vemhes.

Még valami, ha a nyuszidnak 4 nap van hátra a vemhességből akkor ne nagyon fogdosd a hasát, és ne zavard, ilyenkor nyugalomra van szüksége :)

2020. ápr. 10. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!