Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Állatok » Kisemlősök

A kérdés

Honnan rendelhetnék a nyulamnak szénát?

A réti szénát nem hajlandó megenni, csak a lucernát. Próbáltam átszoktatni, de nagyon erősen sztrájkolt ellene. És mostanában elég fura az itt kapható lucernaszéna. Nem is zöld, hanem ilyen sárgás barnásabb, tele van búzakalász szerű növényekkel meg néha elszáradt mohával, és most vettem észre hogy már ezt sem eszi. A városban csak egy helyen kapható lucernaszéna, szóval más lehetőségem nem maradt. Honnan tudnék rendelni neki szénát? Lehetőleg utánvételes helyet szeretnék. (fressnapf oldalán nem találtam lucernaszénát)

Keress kérdéseket hasonló témákban: nyúl, széna, lucernaszéna

2019. dec. 23. 10:39  Privát üzenet  

A válaszok
A lucerna csak csemege! Tilos állandóan azzal etetni, mert hízlal!

A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/3Időpont 2019. dec. 23. 19:53 Privát üzenet
Lucernaszénát ne vegyél!! Nagyon súlyos vesegondot fog okozni! Legyél vele drasztikus, ne adj neki egyáltalán lucernát, csak rendes szénát, még táp se legyen előtte. Csak széna és víz. A szénába tegyél gyógynövényeket, pl bazsalikom, pitypang, fűzfalevél, rózsaszirom. Ha éhes meg fogja enni, de a lucernát hanyagold teljesen, rettenetes függőséget okoz, mint azt már most is láthatod. Én a mülleres szénára esküszöm, gyönyörű és olcsó, a nyuszik is imádják. És ami még fontosabb: nincsen benne lucerna :)

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 68%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/3Időpont 2019. dec. 24. 09:30 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Már lassan 3 éve kapja a lucernaszénát, másra nem is hajlandó ránézni:/ egy hétig próbáltam rászoktatni a rétire, de egyszerűen nem ette. Pár nap után inni se volt hajlandó, csak gubbasztott egy helyben egész nap. Kikaparta a tartóba és arra végezte a dolgát. Szörnyen makacs és önfejű, nem tudom hogy tudnám akkor másikra szoktatni:(

# 3/3Időpont 2019. dec. 26. 14:32 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Mi a baja a nyulamnak?
Milyen nevet adjak a nyulamnak?
A nyulamnak középfülgyulladása van. Kap inectiot és antibiotikumot (nem tudom a nevüket) és ma észrevettem hogy véreset pisil. Most tisztítja az antibiotikum vagy vigyem még ma...
Milyen nevet adjak az új nyulamnak?
A törpe nyulamnak feldagadt a pofája és nem tudom miért van talán evett valamit vagy nem tudom de féltem. Mit tegyek?
Lehet baja a nyulamnak?

Kérdések az Állatok rovatbólKérdések a Kisemlősök rovatból

Minden jog fenntartva © 2020, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!