Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen zöldeéget vagy gyümölcs...

Milyen zöldeéget vagy gyümölcsöt lehet adni az afrikai csíkos fűegérnek?

Figyelt kérdés

karácsonyra kaptam 2db csíkos fűegeret egy nőstényt és egy hímet de nem találtam más oldalakon sehol ,hogy milyen gyümölcsöt és zöldséget lehet adni neki.

A válaszokat előre is köszönöm.



2019. dec. 28. 21:32
 1/2 anonim ***** válasza:

"Etetése

Fő eleségük különböző magok. Megfelel az általános rágcsáló magkeverék is. Kimondottan szeretik a búzát, kukoricát, zabot, így időnként ezeket lehet külön is adni. Gyümölcsöt hetente 1-2 alkalommal kapnak, általában almát, néha szőlőt, banánt. Zöldet is adhatunk egy keveset: füvet, pitypang levelét-virágját, tyúkhúrt. Adhatunk időnként lisztkukacot, tücsköt, szöcskét, kemény tojást (héját is), kis darab főtt csirkehúst vagy szívet, néha kis darab kekszet, kétszersültet vagy száraz kenyeret.

Fontos és szeretik is a csirkecsontokat. A kisebbeket hamar eltüntetik, de a vastagabb csontokat is szívesen rágják, fogkoptatónak is nagyon jó."


[link]

2019. dec. 28. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a választ kipróbáltam a banánt és úgy veszem észre,hogy ízlik nekik
2019. dec. 28. 21:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!