Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Lehet-e a tengerimalacnak...

Lehet-e a tengerimalacnak mézes rudat adni? Volt ahol azt olvastam, hogy nem viszont egy csomó félét árulnak. Ti adtok a tieteknek?

Figyelt kérdés
2010. júl. 28. 10:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem egészséges, mivel sütőipari származékok is vannak benne. Sajnos többségben az egészségtelen ételeket árulnak nekik is.(pont mint az emberi élelmiszereknél) Inkább vegyél Pepe szárított kaját (répa, tök, borsó, hibiszkusz stb.)
2010. júl. 28. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Lehet nekik adni, de én is azt hallottam, hogy nem ajánlott. Enyémek eddig egyszer kaptak, nagyon ízlett nekik, de többször nem kaptak, miután mondták nekem, hogy nem jó nekik. Ha kedveskedni akarsz nekik, akkor valami új zöldséget (persze, amit ehetnek) kóstóltass meg velük, vagy én még azt a lucerna karikákat szoktam nekik adni, napi egyszer, mert azt szeretik, és az egészséges(ebb), mert főként lucernából készült.
2010. júl. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én sem adok neki.Nem hiszem,hogy a méz,meg a cukros cuccok jót tennének nekik.Amikor már deresedett az idő elmentem csipkebogyót szedni,vettem almát,répát mindegyiket összevágtam aprór és megszárítottam.Tettem hozzá földimogyorót meg mandulát(simát),vettem még hozzá tengerimalacnak való granulátumot,összekevertem és kész a kaja=) Ez kb 1 évig elég lesz nekik annyi lett=) Nem nagy munka végülis,és legalább tudod mit eszik=D
2010. júl. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Idézem:

"Kerüljük viszont a különböző mézes rudakat és tejes jutalomfalatokat. Előbbi rendkívül hizlaló, utóbbi pedig állati fehérjét és zsírokat tartalmaz, melyek az emésztés során könnyen felboríthatják a tisztán növényevő tengerimalacok bélflóráját."

Ezt elolvashatod a [link] oldal alján.

Ennek ellenére nagyon ritkán mondjuk fél évente 1x én is adok a malackáimnak 1 rudat.Ketten osztoznak rajta,nagyon szeretik.

2010. júl. 28. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Lehet,de nem ajánlott.Ha valamit akarsz neki adni a tengerimalac-eledelen kívül,akkor javaslom az uborkát.Az én tengerimalacom imádja,és egy barátnőmé is :)

Ja,és még talán a répa,de azt -úgy hallottam- hogy nehezen emésztik meg.Persze ez nem biztos,csak valahol hallottam.

2010. júl. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!