Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ha a megfonnyasztott zöld...

Ha a megfonnyasztott zöld növény vizes lesz, az is árt a nyusziknak?

Figyelt kérdés
Megfonnyasztottam egy marék pitypangot, de ahova raktam fonnyasztani beindult az öntöző és levizezte. Utána még kint hagytam a napon, hogy megszáradjon, majd mikor kezdett sötétedni és úgy éreztem, hogy megszáradt, es már csak hideg, nekiadtam a ket nyuszimnak. Ha esetleg olyan hülye voltam, hogy még vizes (de inkább nedves, ha egyáltalán olyan maradt) akkor meg fognak halni a nyuszik? Vagy ez így nem ugyanolyan?

2020. ápr. 25. 21:50
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mégis, mi bajuk lenne a víztől?
2020. ápr. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ha szárítatlan zöldet adsz neki, akkor felfújódik és meghal. Nagymamám azt mondta, hogy szerinte ha lefonnyasztod és utána lesz vizes, akkor is. Szerinten nem, de ki tudja.
2020. ápr. 25. 22:06
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nyúllnak frissen is lehet adni zöldet!!!dehogy hal meg,,hat könyörgöm az csak víz...kérlek lépj be facebookon a törpenyuszisok csoportba
2020. ápr. 25. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 zebulon66 ***** válasza:
76%
Ennyitol nem lesz baja, ők is tudnak vigyázni magukra, a vadon élők frissen eszik mégis jól vannak.
2020. ápr. 25. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válszokat! Megnyugtattatok. Csak nagyon megijedtem, mert nagymamám oylan ilyedten kérdezte, hogy biztos meg van e száradva. Köszii❤❤
2020. ápr. 25. 22:48
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Tisztázzuk:)


Hozzá kell szoktatni, nehogy oda adj fél kiló zöldet, olyan nyúlnak, amelyik idáig csak szénat fogyasztott.Ma adsz egy fél marékkal, holnap másfél és így tovább.

2020. ápr. 26. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
És, ha nincs hozzá szoktatva főleg vizesen ne add, baj lesz.Az enyémek minden nap kapnak két marék pitypangot és szárított lucernát.Persze a zöldért ölni tudnának, de csak mértékkel adj nekük.
2020. ápr. 26. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Hú a nagymamád tanácsaid ne fogadd el kérlek.

Nem rosszból mondom de ő gondolom még a régi "trendet" követi ahol tudatpanul is de azt az infót tudták ami a húsnyulak hízlalásához tartozott és nem a hosszú élet volt a lényeg.


Ma már haladtunk a nyúl tartással és a régiek szinte egyáltalán nem figyeltek arra hogy a nyúl mit is eszik pontosan és mi a jó neki. A cél a nyúl súlyának a növekedése volt.


Kérlek lépj be a törpenyuszisok facebook csopiba mert van egy olyan érzésem hogy a nyuszid magvakat és gabonát eszik amitől sokkal hamarabb fog elpusztulni mint egyébként.


Ha mamádat megkérdezed meddig él egy nyuszi átlagban akkor azt felelné olyan 5-6 év. Na ez nem igaz mert helyes tartás mellett akár 10-12 évig is élhetnek.


Persze erről nem a mamád tehet hogy rosszul tud pár dolgot hisz régen ő ezt tanulta de azóta változtak az idők és a hobbi nyusziknak sokkal jobb étrendet illetve tartási módot "fedeztek fel". :)

2020. ápr. 26. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
A nagymamám csak annyit tud a nyuszi tartásról, hogy a pitypangot meg kell fonnyasztani. Igen, kapnak árpát a nyusziaim, azért, mert az a kedvencük. Emellett kapnak nyuszi tápot és (amint terem a kertben) répát. Nem csak magvakat. Az előző nyuszim nem szerette a magokat, ezert ő nem kapott. Kinti nyuszik, anyukámék nem engedik, hogy bevigyem őket. Benti nyuszik lehet, hogy elélnek 10-12 évig, de a kinti nyuszik 5-8 évig élnek általában sajnos. Én is bevinném őket, de mivel még nem vagyok nagykorú, nincs saját házam, a szüleim pedig a: "házba nem való állat" elvet vallják, így nem vihetem be őket.
2020. ápr. 26. 16:00
 10/10 anonim ***** válasza:

Kinti nyuszik is élnek 10-12 évig. A táplálás a legfontosabb.


Nem muszáj fonnyasztani a pitypangot.

Illetve az árpától és egyéb gabonától, magvaktól a nyuszik nagyon durva gyomor fekélyt kaphatnak.

Gondolom a nyúltáp se a legjobb minőség.


Olvasd el a medirabbiton mit eszik a nyúl és az alapján etesd ha nem szeretnéd 3-4 évesen gyomorfekély miatt eltemetni.

2020. ápr. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!