Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpenyuszi kérdések?

Drfauna kérdése:

Törpenyuszi kérdések?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy kislány oroszlánfejű törpenyuszink van, kevesebb, mint egy éves. Két kérdésem is lenne.

1.) A nyuszi nagyon agresszív, de csak hullámokban. Van, amikor kezes bárány, van, amikor egy vérnyúl. Szerintetek az ivartalanítás megváltoztatná a viselkedését? (Természetesen az a cél, hogy kedves legyen.) Már egy ideje tervezzük, csak elég megosztó dogokat olvastam.

2.) Éppen aktuálissá válik, hogy beoltassuk őt. Azt olvastam, hogy hogy ha elkezdjük valamelyik típusú oltással, akkor mindig azzal kell oltani. Lehet csak kombinált oltást? Melyiket ajánljátok?

Előre is köszi a válaszokat! (És kérlek, "a nyuszik társas lények" tábor ne jelentkezzen!)



2020. máj. 14. 15:08
 1/4 anonim ***** válasza:
89%
Az elsőre tudok csak sajnos választ adni.Szerintem az ivartalanítás jó ötlet.Nyugodtabb lesz tőle a nyúl viszont meg is kell nevelni a nyulat
2020. máj. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
65%
Igazából az ivartalanítás jó ötlet, mondjuk az inkább bak nyusziknál hatásos. De kislányoknál is. Az én kis muszikám kiscsaj, 4 hónapos. Gondolkozunk az ivartalanításon, de egyenlőre nem látnánk értelmét, mivel nagyon barátságos nyuszi, sose válik "vérnyúllá". Mivel ő még fiatal, ezért még csak egy oltást kapott, az pedig a Pestorin Mormyx volt. Ez ugye a kettő kombinációja. Mi ezt fogjuk használni mindig. Az én nyuszim jelenleg nagy valószínűséggel tályogos, és lehet majd még kell műteni. De még nem biztos. Ha tudtam segíteni, nagyon szívesen!
2020. máj. 14. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ivaros kislányok hajlamosak az agresszivitásra mert védig a területüket. Ezen az ivartalanítás segít.


2. válaszolónak, még a nyuszid fiatal de a csajszikat akkor kell ivartalanítani ha nincs viselkedésbeli probléma mert 4 éves koruk felett 80%-os eséllyel gennyes méhgyulladása lesz. Illetve az álvemhességek is megviselik őket és ez is szövődményekkel járnak.


Oltásból van 2, a Nobivac amit évente kell oltatni illetve van a Pestorin mormyx amit oltás után 4 héttel ismételni kell és utána fél évente.

Ezeken felül érdemes oltani Eravac oltással mert ami ellen ezt oltjuk az ellen nincs gyógymód csak megelőzni lehet. (most jutott el Amerikába ez a vírus pár napja és rengeteg nyuszit elvitt)

Csoportos oltásként szokták ezt oltatni és a Pestorin vagy a Nobivac után 2 héttel már lehet oltatni ezt is és 1 évig ad védettséget.

2020. máj. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Szia!

Nem tudom, mennyi idős a nyuszi, de már meg kellett volna kapnia az oltását, mikor először hozzád került (*,- pár nap, max hét).

Azért lehet kicsit hisztis, mert ivaros, és tanácsos lenne ivartalanítani későbbi problémák elkerülése miatt, ami téged és a nyuszit is megviselné.

2020. máj. 19. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!