Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Melyik állatkereskedésbe, -...

Hosszúhajú kérdése:

Melyik állatkereskedésbe, - budapest . illetve hol lehet olyan törpenyuszit venni ahol valóban doki állapítja meg milyen nemű?

Figyelt kérdés
tudom, néha az eladó is megmondja. de én olyat szeretnék, ahol pl már eleve ivartalanítva van, pl fressnapf - itt elvileg ugye tudják. az se baj ha nincs ivartalanítva, de valódi orvos mondja meg. ne mondjátok hogy vegyem meg és utána vigyem el, mert ugye akkor már megvettem... a tenyésztő se doki, tehát most az is kilőve....

#állatorvos #törpenyúl #állatkereskedés #nyuszik neme #nyúlnemek
2020. jún. 5. 22:15
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Tenyésztőtől vásárolj állatot. Vagy fogadj örökbe. A kereskedéseket és a szaporítókat kerüld el messzire. Sok fejfájástól kíméled meg így magadat... :(
2020. jún. 5. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nincs ilyen hely. Ráadásul a doki is tévedhet. A tenyésztőnél ritka, hogy elnézi a nyuszi nemét, és már alig pár hetesen meg tudja állapítani.

Kereskedésben ne vegyél nyuszit.

2020. jún. 6. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Kereskedésből ne vegyél nyuszit.

Vannak nagyon jó tenyésztők akik pár hetesen 100%-ra tudják a nyuszi nemét illetve van a nyúlmentés ahol már ivartalanul kaphatod meg a nyuszit.


Facebookon a törpenyuszisok csoportban tudnak megbízható tenyésztőket ajánlani. Olyan bejegyzést még sose kaptunk hogy egy tenyésztős nyuszinak nem az lett volna a neme. Szaporítós és kereskedéses nyuszikról meg rendszerint jön hogy mi az a két "daganat" a lány nyuszi lába között. Hát nem lány. xd

2020. jún. 6. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

igen, a tenyésztő jó, csak ott éjjel-nappal füvön rohangálnak a nyuszkók, nekem meg egyszobás lakásom van és nincs se kert se erkély, nem akarok neki rosszat hogy bekerül egy ketrecbe, és csak felügyelet alatt lehet kint - ha otthon vagyok. ez nem hiszem hogy jó lenne neki.


igen én is hallottam ezt a töke nőtt a menyasszonynak dolgot, ezért is gondoltam orvosra.

2020. jún. 6. 11:48
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Tenyésztő akkor is ad állatot, ha nem füvön tartod. Attól az még felelős tartásnak számít, ha minden szükséges körülmény biztosítasz neki. :)
2020. jún. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Törpenyúltenyésztő nem nagyon ad nyuszit kizárólag kerti tartásra. Nem is tudom, miért gondolod ezt. Ők elsősorban lakásba valók. Kell neki egy nagy ketrec, napi több óra szabad futkosással a ketrecen kívül.
2020. jún. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Jó pár tenyésztőnek a nyuszijait láttam már, de szinte egyse rohangáltatta őket a füvön, illetve kinti tartásra amúgy se adnak nyuszkót.


Szinte minden tenyésztő nyuszija szoba nyuszi, amúgyse megoldható hogy minden nyulat külön kitegye az udvarra, mert nem teheti őket ivarosan egybe mert nagy balhék lennének.

2020. jún. 6. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
ezeket nem tudtam. merthogy minden tenyésztő hangsúlyozza hogy náluk milyen szabadon élnek és tele van hatalmas füves képekkel a weblap - általában...2 nyuszim volt, 8 évig, én kereskedésből vettem. láttam hogy a farmokon micsoda szabad életük van és sajnáltam volna ettől megfosztani őket. a kereskedésben pedig nem volt újdonság nekik hogy létezik ketrec meg csak akkor mehetnek ki, ha "anya" otthon van. az én nyuszijaim rendkívül nyugodtak voltak, azt gondoltam sokat számított hogy ők úgymond ebbe beleszülettek, megszokták mekkora területtel rendelkezhetnek. de ha tenyésztős nyuszkók nem sínylik meg a váltást, akkor ezen elgondolkodom. nem lesznek hiperaktívak a leszűkült hely miatt?? tudtok olyan tenyésztőt aki orvossal konzultál? - nemcsak a neme hanem az egészsége miatt is kérdezem.
2020. jún. 6. 20:56
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nincs leszűkült hely.

Ha törpenyuszit akarsz akkor ők is ugyan úgy ketrecben élnek napi kiengedés mellett.


Nem tudom hol látsz olyat ahol a nyuszik szabadon vannak mert az valószínűleg szaporító hisz bármelyik nyuszi párosodik bármelyikkel ami nem tenyésztés csak szaporítás.


A tenyésztőnek van egy minimális "orvosi" tudása is mint minden állat tenyésztőjének tudnia kell az alap betegségeket, emésztést stb stb. Nem fog minden egyes nyuszit átvizslatni dokival mert akkor egy kisnyuszi nem 20k hanem 30-40k lenne.

Egy tenyésztő ügyel arra hogy egészséges kisnyuszit adjon ki a kezei közül.


Törpenyuszisok facebook csopiba tudnak ajánlani neked tenyésztőket akiktől érdemes nyuszit hozni.

2020. jún. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

köszi mindenkinek!!!!!

és szétnézek a törpenyuszisoknál :)

2020. jún. 6. 22:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!