Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miket lehet a sovány tengerima...

Miket lehet a sovány tengerimalacnak enni adni, hogy hízzon?

Figyelt kérdés

Az egyik ismerősöm malija volt, de szörnyű körülmények között tartotta (pici ketrec, koszos alom, magokkal etette stb.). Azt mondta, hogy ő megbánta, hogy megvette és soha többet nem akar állatot tartani (szerencsére). Most ott vagyunk, hogy egyenlőre karanténban van, de elég félénk (ami ilyen múlttal nem meglepő), és sovány. Majd szeretném beszoktatni az itthoni csapatomba (egy ivartalanított hím, és két nőstény, a jövevény szintén nőstény), de szeretném ha addigra egy kicsit hízna, és erősödne.

Holnap délelőtt megyünk dokihoz, mást ezen kívül nem látok rajta, csak az új környezet okozta stresszhatást.

Szóval azt szeretném addig is kérdezni, hogy ti mit adnátok neki enni, és milyen mennyiségben, hogy hízzon?



2020. aug. 11. 17:41
 1/4 anonim ***** válasza:
16%
én madárkalácsot adtam nekik régen mikor lefogytak
2020. aug. 11. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
9%
Hízónyúltápot adtam nekik régen attól kis gömböcök lettek
2020. aug. 11. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Tevenyereggyarto ***** válasza:
89%
Szerintem ha szakszerűen eteted minőségi kajával akkor idővel felszed magára némi húst. Az ilyen-olyan hízlaló dolgokkal még árthatsz is neki. A lényeg ,hogy mindig legyen előtte valami ha éhes, majd helyrejön de doki többet tud mondani mint itt bárki látatlanban.
2020. aug. 11. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
97%

Mindig legyen előtte széna és naponta kétszer kapjon minőségi tápot. Ezen kívül adj neki néha gyögynövényeket, fűszereket, C-vitamint, de zöldséget csak mértékkel. Sőt, az első hetekben inkább egyáltalán ne, mert valószínűleg az emésztőrendszere sincs jó állapotban, és a zöldség, gyümölcs nagyon megterheli.


Ennél több nem kell. Direkt ne akard hízlalni, mert nem egészséges. Ha jól tartod, idővel normál súlyban lesz. Gondolj arra, hogy ha egy ember éhezik és a szervezete legyengül, neki sem arra van szüksége, hogy tortával és zsírszalonnával kezdjék tömni. Fontos a fokozatosság, és hogy egészséges ételt kapjon. Ha van lehetőséged tiszta friss füvet szedni, fokozatosan vezesd be neki azt is.

2020. aug. 12. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!