Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szobanyuszi tartásról mit...

Szobanyuszi tartásról mit érdemes tudni?

Figyelt kérdés

Szeretnék idővel majd szobanyuszit. Pontosabban már évek óta szeretnék, csak amíg nem tudok róla teljesen gondoskodni addig nem is nagyon kellene. Most elég macerásan lenne megoldható, nem tudnék róla úgy gondoskodni ahogy kellene.

Viszont addig is szívesen olvasgatnék pár megjegyzést, véleményt, személyes tapasztalatot. Neten sok infó van, de a személyesebb dolgok is érdekelnének azért.


2020. aug. 30. 12:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Neten minden információt megtalálsz.

Legjobban a WonderBunny tenyésztőt ajánlom.

Sok féle nyuszi fajtájuk van, rengeteg tartási tanács(etetés tartás ivartalanítás fajták)

Van tesztjük is amivel kiderül alkalmas vagy e a nyúl tartásra.

2020. aug. 30. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon fontos,már az elején le kell szögezni:FELELŐTLENÜL NE SZAPORÍTS!!!!
2020. aug. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem törpenyuszim volt, szabadon tartottam volt egy helye ahová betudod volna menni, de nagyon-nagyon ritkán volt ott :D


Úgy mint a macskáknak volt egy wc-je, azt használta, arra figyelj, ha már használt az alom nem fog belemenni, napközben is többször kell cserélni. Vezetékeket, kábeleket úgy kell elhelyezni, hogy véletlenül se férjen hozzá, illetve a konnektorok elé bútor helyezni vagy bármit, de legyen hozzáférhetetlen szintén.


Szerintem minden egyéb infót etetés, gondozás megtalálsz neten. Ez a kettő amit írtam esetleg lehet olyan, hogy nem gondolsz rá egyből, pedig fontosak. :)

2020. aug. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

#1

Köszönöm majd rá nézek :)


#2

Ez alapjában megvan hogy csak úgy nem szaporítgatunk. Kutyánk van jelenleg, de itt is csak akkor van szaporulat, ha a tenyésztő akitől vettük ő akarja és ő rendezi. Mi ebbe nem nagyon folyunk bele, alapból nem a legjobb szerintem, meg úgy alkalmatlan embereknek leadni a szaporulatot. Ha ő intéz mindent úgy másabb, míg kell addig gondozzuk a kicsiket, utána megint intézi hogy jó helyre kerüljenek. (azért itt leszögezném hogy tenyésztőről beszélünk aki egész életében kutyákat tenyésztett és kennel van a nevén, ha akar pároztatni akkor megint nem csak úgy pároztat, hanem más nemesebb kutyákkal, más kennelnél)

De gondolom nyusziknál azért nincs ilyen, hogy pl a kisállat kereskedés tulaja azt mondja, hogy híresebb vérvonalból származó a nyuszi és megengednénk-e néha hogy foglalkozzon vele?? :D

Persze itt is azért engedtük mert előtte is évek óta ismertük az illetőt és baráti áron adta a kutyát és volt egy ilyen szóbeli megállapodás mellé.

2020. aug. 30. 13:12
 5/7 A kérdező kommentje:

#3

Igen ez is foglalkoztatott már hogy úgy elhelyezni a kábelt...

De ha pl mindenfele van kábel?? :D net kábel, táp kábel stb.


Bár ugye mint mondtam ez még sok idő :) Ha úgy alakul majd kábel csatornákkal lehet megoldom hogy a falon fusson végig minden.

2020. aug. 30. 13:16
 6/7 anonim ***** válasza:

3. vagyok


Azt, hogy te hogy tudod megoldani a kábelek elhelyezését azt nem tudom :D Nálam úgy volt, hogy pl. az internet kábel az sokkal hosszabb volt direkt, mint ami amúgy kellett volna és körbe ment, egy részen a falon, ágy mögött. (az ágy olyan, hogy szinte a padlóig leér, tehát azon a pár centin nem tudod bebújni alá).


Lehetőségeidet te látod, nem megoldhatatlan, fő a biztonság. Egyébként az én nyuszim a bútorokat nem rágta meg, erre nem tanítottam, magától nem csinálta.Kábeleknél viszont nem szabad kockáztatni.

2020. aug. 30. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

A kábelek lennenek a legkisebb gondjaid.

8-10 evig minden nap takaritani,etetni,itatni,napi szinten foglalkozni vele..el kell donteni,hogy megeri neked,vagy sem..

Rengeteg dolog van,amit tudni kell,ha valami erdekel irj nyugodtan privatban,nekem mar 9 evesek:)

2020. szept. 7. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!