Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalac tartásról milyen...

Tengerimalac tartásról milyen élményeitek vannak? Jó döntés kis kedvencnek?

Figyelt kérdés

Régóta szeretnék egy (vagy több, attól függ mit igényel) kisemlőst,és a tengerimalac az ami nagyon tetszett.

Tudnátok nekem egy pár személyes tanácsot, élményt megosztani róluk?



2020. szept. 18. 16:29
 1/3 anonim ***** válasza:
30%
Szia. Nekem volt több is. Szerintem szörnyen buták,engem kicsit zavart a sutaságuk. Aranyos,bújik,nem harap. De ha lenne is csak nőstény,mert a hím büdösebbet pisil. Degum is volt,azt sokkal jobban szerettem.
2020. szept. 18. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
46%

Egyáltalán nem buták! nagyon sok mindenre meg lehet őket tanítani, pont úgy mint a kutyákat, csak jutalmazni kell a kedvenc hamijával. Nekem volt kettő, nagyon cukik, próbálj kettőt venni h ne unatkozzanak,ha van kerted kiviheted őket szép időben sétálni hámon, éjjel egy kicsit hangoskodnak, zörgetik az itatójukat, vinnyognak stb, én ilyenkor letakartam a ketrecüket egy vastag takaróval(persze kell hagyni helyet ahol lélegezhetnek is!) ami legtöbbször megoldotta a hangzavart (de csak legtöbbször😂). Nagyon sokáig élnek, megérik a 12-15(!) is, ha egészségesen tartják őket. Szénát, nekik való falatkákat, gyümölcsöt, zöldséget esznek, én adtam nekik zabpelyhet is, nagyon szerették. Ha veszel többet, akkor csak nőstényeket, mert a hímek nem mindig jönnek ki jól együtt. Nagyon szépen megszelídülnek, az enyéim még nyalogattak is, ha jó kedvük volt.😊 Nagyon aranyosak, amikor egymást körülugrálják, és közben krrr hangokat adnak ki!

Most csak ennyit tudtam írni, lehet h később fogok még:)

Jó szórakozást kívánok a malacká(i)dhoz! Remélem h sok szép pillanatot fogtok átélni:)

2020. szept. 18. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Könnyen tartható kisállatok. De azért nem egy kutya vagy macska szint, ha pl. játszani akarsz velük. Viszont a hörcsögnél sokkal szociálisabbak, dédelgethetők. Kettőt tarts, és én is nőstényekre szavazok.
2020. szept. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!