Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért vannak a nyulaim fülén...

Miért vannak a nyulaim fülén piros kiütések (foltok)?

Figyelt kérdés

Az egyiknek az egész szeme be van dagadva,a másiknak kis dudorok vannak a szeme körül.

Mi bajuk lehet?


2010. aug. 9. 09:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Lehet hogy megcsípték őket a szúnyogot!
2010. aug. 9. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi a választ de ez tuti nem szúnyogcsípés :(

Örülnék neki ha csak az lenne...

2010. aug. 9. 10:07
 3/8 anonim ***** válasza:
MYxomatózis gyanús, elég erősen. azonnal vidd őket orvoshoz, 90%halálozási aránya van a betegségnek. még elképzelhető hogy tudják kzeleni, a leírásodból nem tűnik későnek, de ha nem akarodhogy meghaljanak azonnal vidd őket!
2010. aug. 9. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

a szúnyogcsípéstől magától nem is lesz bajuk, de a myxomatózist a szúnyogok és abolhák terjesztik, így értsd az első válaszoló válaszát. tünetei: göbök a fülön, később az egész testen, duzzadt szemek, és később orr is, váladékozik mindkettő. van ellene oltás, de erről már lecsúsztál.


-második voltam.

2010. aug. 9. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Én is a myxomatózisra gondoltam :( csak gondoltam hátha van más betegség is aminek ez a tünete :( Ma szólunk a dokinak.
2010. aug. 9. 10:15
 6/8 anonim ***** válasza:

nézd minden elképzelhető, de együttes tünetek miatt én nem viccelődnék ezzel... máskor oltasd be a nyuszikat.

jobbulást nekik, remélem nem lesz baj

2010. aug. 9. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
a myxomatozisnak nem tünete a piros pötty a fülön, épp fordítva. A sok piros pötty a fülön a sok szúnyogcsípés és minél több van, tehát minél több szúnyog csípte meg annál nagyobb az esélye hogy az egyik csípő szúnyog fertőző volt és akkor lesz myxomatozisos(ennek tünete orrfojás, szem váladékozás, nehéz légzés, szipogás).
2010. aug. 9. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
tünete is lehet a fülön és testen kialakult göbök, de valóban lehet még csak a szúnyogcsípés látszik.
2010. aug. 9. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!