Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Dominancia jelei lennének?...

Dominancia jelei lennének? Ennyi idő után?

Figyelt kérdés

Van 2 lány tengerimalacom, akik kb másfél hónapja nagyon jól elvannak. Ma észrevettem, hogy a kisebbik berregő hangot ad, és ringatja magát, közeledik a nagyhoz, de ha oda ér, elszalad, a nagy megy utána, "beszél" neki, de nem engedi hogy rámásszon, akkor ő is elszalad.

Régebben észrevettem, hogy ha kint vannak és a nagy potyogtat, a kicsi kiszagolja és végighúzza a közelében a fenekét, mintha jelölne.


Egyébként a 2 között szerintem kb 2-3 hónap lehet.


2021. febr. 16. 18:46
 1/3 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem a család náluk is család.
2021. febr. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
94%

Azt olvastam hogy minimum 6 hónap az ideális korkülönbség.

Az enyémek tesók, két fiú (nem volt választásom, be kellett őket fogadnom együtt, mert valakinek a felesleges szaporulata voltak, én meg megsajnáltam őket) már két és fél évesek, de folyamatosan berregnek egymásra, nem tudják eldönteni hogy ki a főnök.

Beszéltem erről az állatorvosunkkal, hogy aggaszt. Azt mondta hogy hadd csinálják, feszegetik a határaikat, de szerinte ha eddig nem verekedtek, csak magyaráznak egymásnak, akkor már nem is fognak. Még annyit mondott, hogy ha esetleg mégis összeverekednének valaha, amit kb kizártnak tart ennyi idő után, akkor vigyem el őket és ivartalanítja az egyiket. Utána megnézzük hogy megbékélnek-e, és ha nem, akkor ivartalanítja a másikat is.

Folyamatosan figyelem őket, de most már én sem aggódom hogy verekedni fognak, pl ha kint vannak akkor látszik rajtuk hogy egymás jelenti nekik a biztonságot, vonatozva közlekednek.

2021. febr. 16. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos információkat, egyébként a kicsi visitani szokott, ha a nagyot elobb kiveszem, és ő ezáltal egyedül marad. Mindig keresi a nagy társaságát, szoval szeretik egymást.. De remelem azert mihamarabb eldontik ki a fonok aztan nyugi lesz. :)
2021. febr. 16. 19:54

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!