Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mennyivel más, ha kettőnél...

Mennyivel más, ha kettőnél több tengerimalacot tartok egyszerre?

Figyelt kérdés

Sajnos egyedül maradt a tengerimalacom (az idős társa elpusztult), és szeretnék mellé társat, de arra gondoltam, hogy nem egyet, hanem kettőt hoznék. Viszont eddig egyszerre csak két malacom volt.

Akinek van tapasztalata három malival az leírná nekem, hogy milyen különbségek vannak, aközött ha kettőt, vagy hármat tartok?


2021. febr. 24. 12:11
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nagy hely kell nekik, mekkora helyük lenne?

Értelemszerűen több széna és táp fog fogyni

Ajánlatos 2-3 bújót beletenni, illetve 2-3 tálkát is.

Milyen neműek? Lányok jól kijönnek, fiúknál macerásabb lesz de nem lehetetlen ha két kicsivel semleges területen találkoznak először, ez lányoknál is igaz. Szóval az első találkozás semleges helyen legyen.

Ha jönnek az új malik, ecettel jó alaposan pucold ki a ketrecet és a tartozékait hogy a régi mali ne ismerje meg a szagát (ne védje be a területét)

2021. febr. 24. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

140-es ketrecem van, és mellette malacbiztos szoba (+egy 120-as ketrec, ami karanténketrecnek van kinevezve, de valójában teljesen üres, és kifertőtlenített jó állapotú ketrec)

Egyenlőre mindenből kettő van (ugye két malira terveztem), de ha kettőt hozok, akkor előtte természetesen be fogok vásárolni.

Jelenleg lányom van, és lányokat tervezek mellé hozni.

Malacot már szoktattam sikeresen össze, de még nem vagyok profi, köszönöm hogy írtál az összeszoktatásról, azért mindenféleképpen utánanézek még a témának. A ketrecet, és a felszerelést természetesen át fogom mosni ecettel, hogy ne érezze a régi a saját szagát, ne vegye a saját területének.

2021. febr. 24. 14:29
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem könnyen fogsz boldogulni :) három fiúm van mindegyik már felnőtt volt mikor taliztak
2021. febr. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!